LIVE: Ολυμπιακός-Βικτόρια Πλζεν 4-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ολυμπιακός-Βικτόρια Πλζεν (21:30, Novasports 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 30/07/19 - 23:21

Ο Ολυμπιακός υποδέχεται τη Βικτόρια Πλζεν στο Φάληρο, για το δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League, θέλοντας να περάσει στην επόμενη φάση, όπου τον περιμένει η Μπασάκσεχιρ.

Ο Πέδρο Μαρτίνς ξέρει πολύ καλά πως το 0-0 κρύβει παγίδες κι έχει προετοιμάσει κατάλληλα την ομάδα του γι' αυτό το ματς. Από την άλλη, οι Τσέχοι θα έχουν στο πλευρό τους 200 φίλους τους, ενώ δεν υπολογίζουν στον Άλες Τσέρμακ.

Να τονίσουμε πως το μοναδικό σενάριο που στέλνει το παιχνίδι στην παράταση είναι το 0-0, ενώ ο Ολυμπιακός μένει εκτός σε οποιαδήποτε ισοπαλία.

4-0
Βικτόρια Πλζεν
  • 23:21
    93'

Ο Ολυμπιακός διέλυσε με 4-0 την Βικτόρια Πλζεν και προκρίθηκε με πανηγυρικό τρόπο στον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League όπου θα αντιμετωπίσει την Μπασακσεχίρ. Ο Γκιγέρμε άνοιξε το σκορ, με τον Γκερέρο να γράφει το 2-0. Το αυτογκόλ του Ρέζνικ και το γκολ του Σεμέδο διαμόρφωσαν το τελικό σκορ, σε μια εξαιρετική εμφάνιση των Πειραιωτών

• 23:15
    88'

Σέντρα του Τσιμίκα, ο Ραντζέλοβιτς έστρωσε στον Γκιγέρμε αλλά το σουτ που επιχείρησε με την μία πέρασε άουτ!

• 23:10

Έχει μετατρέψει σε πάρτι τον επαναληπτικό με την Βικτόρια Πλζεν ο Ολυμπιακός, ό,τι θέλει κάνει στο γήπεδο!

• 23:09
    83'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

Ο Μασούρας εκτέλεσε το κόρνερ, ο Μεριά έκανε το σουτ στην κίνηση με τον Χρούσκα να αποκρούει ασταθώς και τον Σεμέδο να σκοράρει από κοντά!

• 23:07
    81'

Ταχύτατη αντεπίθεση του Ολυμπιακού, η μπάλα έφτασε στον Μασούρα μετά τις κόντρες αλλά το σουτ που επιχείρησε βρήκε στον Μπράμπετς και πέρασε κόρνερ.

• 23:01
    73'

Το κόρνερ του Μασούρα, πρώτη κεφαλιά του Γκιγιέρμε, η μπάλα χτυπά στον Βράμπετς για το 3-0.

• 22:55
    69'

Ο Γκερέρο μπήκε από αριστερά στην περιοχή στο και αφού χόρεψε τον Πέρνιτσα, σούταρε με το δεξί, νικώντας τον Χρούσκα για το 2-0, μετά από μια κούρσα περίπου 45 μέτρων.

• 22:53
    65'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!

Γύρισμα του Γκερέρο, η μπάλα στρώνεται στον Μασούρα, που σουτάρει από το ύψος του πέναλτι άουτ.

• 22:49
    62'

Σέντρα του Τσιμίκα, Γκερέρο την προβολή, ο Χρούσκα μπλοκάρει σε δύο χρόνους.

• 22:40

Ήταν έξοχη η εκτέλεση του Βαλμπουενά, ο Γκιγιέρμε στην αριστερή γωνία του τερματοφύλακα των Τσέχων.

• 22:39
    53'

Εξοχη κεφαλιά του Γκιγέρμε με κεφαλιά νικά τον Χρούτσκα μετά την εκτέλεση του Βαλμπουενά. Στο 7ο κόρνερ που κέρδισε ο Ολυμπιακός.

• 22:33
    46'
    Β’ μέρος

Ξεκίνησε το β’ ημίχρονο

• 22:22

Ο Ολυμπιακός μπήκε εξαιρετικά στο γήπεδο, είχε το δοκάρι με τον Γκιγιέρμε, λίγο μετά τη συμπλήρωση ενός λεπτού, ακόμα δύο φάσεις που έβγαλε ο Χρούσκα, ενώ ανέβασε και πάλι ρυθμό στο φινάλε του πρώτου μέρους.

• 22:22
    45'

Χωρίς καθυστερήσεις κλείνει το πρώτο μέρος με ισόπαλο 0-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα.

• 22:11
    40'

Έχει χάσει μέτρα ο Ολυμπιακός στα τελευταία λεπτά.

• 22:05
    34'

Κακή πάσα του Σεμέδο, ευτυχώς ο Μπουχαλάκης το διόρθωσε.

• 21:57
    25'

Ο Χροσόφσκι μετά από κυκλοφορία μπάλας των Τσέχων, η μπάλα κοντράρει στον Γκιγιέρμε και κόρνερ.

• 21:44
    13'

Ισορροπούν κάπως οι Τσέχοι, που προσπαθούν να κρατήσουν μπάλα, μετά το καταιγιστικό πρώτο δεκάλεπτο του Ολυμπιακού.

• 21:41
    11'

Μπαλιά του Καγιάμπα, ο Σα βγαίνει και μαζεύει.

• 21:39
    9'

Σουτ του Μασούρα μετά την απομάκρυνση, πάλι ο Χρούσκα, μπλοκάρει αυτή τη φορά.

• 21:39

Έχουν μπει δυνατά οι ερυθρόλευκοι!

• 21:38
    7'
    Νέα φάση για τον Ολυμπιακό!

Η σέντρα από τον Ποντένσε, κεφαλιά του Γκερέρο, δύσκολα ο Χρούσκα σε δύο χρόνους.

• 21:38
    3'
    Δοκάρι για τον Ολυμπιακό!

Σημαντική στιγμή, αλλά και άτυχη για τους "ερυθρόλευκους" με το δοκάρι από την κόντρα στον Γκιγιέρμε. Μπήκε όμως στο παιχνίδι ο κόσμος που ασκεί πίεση στους Τσέχους.

• 21:30
    1'

• 21:30

Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο

• 21:22
    Το μήνυμα του Λευτέρη Αυγενάκη

"Το υπουργείο μας στέκεται δίπλα στον αθλητισμό και ειδικά στο ευρωπαϊκό ποδόσφαιρο. Εύχομαι όλες οι ελληνικές ομάδες να διαπρέψουν. Στηρίζουμε το ελληνικό ποδόσφαιρο και νομίζω ότι βάλαμε μία καλή αρχή. Θα ακολουθήσουν και άλλες επισκέψεις μου σε γήπεδα. Και χθες απόλαυσα που πήγα στην πρώτη προπόνηση της Εθνικής μπάσκετ. Ήταν πολύ όμορφο να βλέπεις νέα παιδιά που ευχόμαστε να τους δούμε να διαπρέπουν στην Κίνα και γιατί όχι στο Τόκιο"

• 21:06
    Και το γράφημα με την ενδεκάδα του Ολυμπιακού
  • 21:06

Κοντά στον αγωνιστικό χώρο βρέθηκε και ο Βαγγέλης Μαρινάκης και τα είπε με ανθρώπους του Ολυμπιακού.

• 21:05
    Η αποψινή εμφάνιση του Ολυμπιακού
  • 21:05

Ο Ισπανός Χουάν Μαρτίνεθ θα είναι ο ρέφερι του αγώνα. Οι Τσέχοι θα είναι μάλλον λιγότεροι από 200 καθώς επεστράφησαν από χθες εισιτήριά τους.

• 21:04

Το γήπεδο αναμένεται γεμάτο με τους φίλους του Ολυμπιακού να έχουν σχεδόν εξαντλήσει τα εισιτήρια

• 21:04
    Βικτόρια Πλζεν (Πάβελ Βρμπα)

Χρούσκα, Χλούσεκ, Καγιάμπα, Κόπιτς, Ρέζνικ, Κρμέντσικ, Χροσόφσκι, Μπράμπετς, Κάλβατς, Μίχαλικ και Πέρνιτσα.

Στον πάγκο: Κόζατσικ, Χέτζα, Προχάτσκα, Λιμπέρσκι, Τσόρι, Κόβασικ και Γιάνοσεκ.

• 21:03
    Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς)

Σα, Ομάρ, Σεμέδο, Μεριά, Τσιμίκας, Μπουχαλάκης, Γκιγέρμε, Μασούρας, Βαλμπουενά Ποντένσε, Γκερέρο

Στον πάγκο: Τζολάκης, Καμαρά, Ελ Αραμπί, Μπα, Τοροσίδης, Ντουρμισάι και Ραντζέλοβιτς

• 21:02

Πάμε να δούμε και τις συνθέσεις των δυο ομάδων...

• 21:02

Να θυμίσουμε πως οι νικητές του ζευγαριού θα παίξουν με την Μπασακσεχίρ στον επόμενο γύρο του Champions League και οι ηττημένοι με την Αντβέρπ, στο Europa League.

• 21:01

Το πρώτο παιχνίδι στην Τσεχία είχε λήξει ισόπαλο χωρίς τέρματα (0-0), κάνοντας ακόμα πιο... ύπουλη τη ρεβάνς για τον Ολυμπιακό.

• 20:56

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τη Βικτόρια Πλζεν, για το δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League.