LIVE: Όμιλοι Champions League (συνεχής ενημέρωση)

LIVE: Όμιλοι Champions League (19:55, 22:00 Cosmote Sport HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 06/11/18 - 23:58

Η αγωνιστική ημέρα ανοίγει νωρίς με δυο αναμετρήσεις, όπως έχει εδραιωθεί πλέον από τη φετινή σεζόν, με τη Μονακό να υποδέχεται τη Μπριζ σε ένα εξαιρετικά σημαντικό παιχνίδι για την γαλλική ομάδα που προσπαθεί ακόμα να πείσει.

Στη Σερβία, η Λίβερπουλ, ως πρωτοπόρος του Β' ομίλου, θέλει να καθαρίσει με τον Ερυθρό Αστέρα και ν' αφήσει αργότερα τις Παρί Σεν Ζερμέν και Νάπολι να... κονταροχτυπηθούν.

Στο «Σαν Πάολο», στην επιστροφή του Καβάνι στο γήπεδο που... δύσκολα αγαπάει, αλλά όταν το κάνει φροντίζει να το αισθάνεται και με το παραπάνω ο ποδοσφαιριστής, η Παρί του Τούχελ καλείται να κάνει αποφασιστικό βήμα πρόκρισης. Βέβαια, οι Ιταλοί περνούν πολύ καλά φεγγάρια και βασίζονται στους Μέρτενς και Ινσίνιε για το θετικό αποτέλεσμα.

Η Μπαρτσελόνα με τον Λιονέλ Μέσι αμφίβολο αλλά παρόντα, ταξίδεψε στο Μιλάνο σε ένα ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες που κάνουν κουμάντο στον Β' όμιλο, όπως ακριβώς γίνεται και με το Α' γκρουπ με τη μάχη για την πρωτιά ανάμεσα σε Μπορούσια Ντόρτμουντ και Ατλέτικο Μαδρίτης, στη νέα τους συνάντηση μετά την επιβλητική «τεσσάρα» των Βεστφαλών επί των «ροχιμπλάνκος» στο Signal Iduna Park πριν από δυο εβδομάδες.

Το δικό τους ενδιαφέρον συγκεντρώνουν τα ματς του 4ου γκρουπ, εκεί όπου η Σάλκε υποδέχεται τη Γαλατασαράι και η Πόρτο μπορεί ν' ανοίξει ακόμα περισσότερο την ψαλίδα στην κορυφή.

Αναλυτικά το σημερινό πρόγραμμα:

Ερυθρός Αστέρας – Λίβερπουλ (19:55, CosmoteSport 2 HD)
Μονακό – Μπριζ (19:55, CosmoteSport 3 HD)
Ατλέτικο Μαδρίτης – Μπορούσια Ντόρτμουντ (22:00, CosmoteSport 2 HD)
Ίντερ – Μπαρτσελόνα (22:00, CosmoteSport 3 HD)
Νάπολι – Παρί Σεν Ζερμέν (22:00, CosmoteSport 5 HD)
Τότεναμ – Αϊντχόφεν (22:00, CosmoteSport 7 HD)
Σάλκε – Γαλατασαράι (22:00, CosmoteSport 8 HD)
Πόρτο – Λοκομοτίβ Μόσχας (22:00, CosmoteSport 9 HD)

Όμιλοι Champions League A-D
  • 23:58

Ακολουθούν αναλυτικά κείμενα για τα παιχνίδια, ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό σας βράδυ!

• 23:58
    90'
    Ολοκληρώθηκαν όλα τα παιχνίδια της βραδιάς!

• 23:52
    90'

Τέλος και στην Γερμανία. Η Σάλκε θα πάρει το τρίποντο επικρατώντας με 2-0 της Γαλατασαράι.

• 23:50
    90'

Τέλος στο Μιλάνο. Ίντερ - Μπαρτσελόνα 1-1

• 23:48
    Το 2-1 της Τότεναμ
  • 23:47
    89'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για την Τότεναμ!

Ο Χάρι Κέιν πήρε την κεφαλιά μετά από σέντρα του Ντέιβις, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και κατέλειξε στα δίχτυα. Ανατροπή για τους Λονδρέζους! (Τότεναμ - Αϊντχόφεν 2-1)

• 23:47
    85'

Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Εμπαπέ, ο οποίος αστόχησε όντας ολομόναχος στο σημείο του πέναλτι. (Νάπολι - Παρί Σεν Ζερμέν 1-1)

• 23:47
    87'
    ΓΚΟΟΟΛ για την Ίντερ!

Κάκιστη αντίδραση στην άμυνα της Μπαρτσελόνα, ο Ικάρντι ισοφαρίζει για την Ίντερ! Δύο γκολ σε τέσσερα λεπτά στο παιχνίδι! (Ίντερ - Μπαρτσελόνα 1-1)

• 23:42
    81'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για την Ατλέτικο!

Φοβερή πάσα του Τόμας για τον Γκριεζμάν στον ανοιχτό χώρο, με τον Γάλλο να πλασάρει υποδειγματικά των Μπυρκι για το 2-0! (Ατλέτικο Μαδρίτης- Ντόρτμπουντ 2-0).

• 23:41
    83'
    ΓΚΟΟΟΛ για την Μπαρτσελόνα!

Ο Μάλκομ δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, σκοράρει και βάζει μπροστά τη Μπαρτσελόνα στο Μιλάνο! (Ίντερ - Μπαρτσελόνα 0-1)

• 23:35
    78'
    ΓΚΟΟΟΛ για την Τότεναμ!

Ο Γιορέντε στρώνει όμορφα στον Κέιν και ο Άγγλος με ωραίο τελείωμα νικάει τον, φανταστικό σήμερα, Ζουτ. (Τότεναμ - Αϊντχόφεν 1-1)

• 23:29
    67'
    ΓΚΟΟΟΛ για την Πόρτο!

Λάθος πάσα του Γκιγιέρμε, η μπάλα καταλήγει στον Κορόνα που νικάει τον τερματοφύλακα της Λοκομοτίβ για το 3-1. (Πόρτο - Λοκομοτίβ 3-1)

• 23:23
    62'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Νάπολι!

Ο Ινσίνιε νικάει τον Μπουφόν και ισοφαρίζει! (Νάπολι - Παρί Σεν Ζερμέν 1-1)

• 23:23
    61'
    Πέναλτι για τη Νάπολι!

Ο Μπουφόν ανατρέπει τον Καγιεχόν, με τον διαιτητή να δείχνει την άσπρη βούλα.

• 23:20
    63'

Η Τότεναμ έχει αυξήση την πίεση της στην άμυνα των Ολλανδών, ψάχνοντας το γκολ της ισοφάρισης. (Τότεναμ-Αϊντχόφεν 0-1)

• 23:20
    59'
    ΓΚΟΟΟΛ για τη Λοκομοτίβ!

Ο Αλεξέι Μίραντσουκ εκτέλεσε όμορφα ένα κόρνερ από τα δεξιά και ο Φαρφάν με κεφαλιά μειώνει για τους Ρώσους. (Πόρτο - Λοκομοτίβ Μόσχας 2-1)

• 23:18
    59'

Ο Ράκιτιτς έχασε πολύ μεγάλη ευκαιρία για τη Μπαρτσελόνα. Ο Χαντάνοβιτς έδιωξε σε κόρνερ. (Ίντερ - Μπαρτσελόνα 0-0)

• 23:18
    57'

Ο Μπουφόν δηλώνει "παρών" και σώζει την Παρί απότην ισοφάριση. Πιέζει τώρα η Νάπολι. (Νάπολι - Παρί Σεν Ζερμέν 0-1)

• 23:17
    57'
    ΓΚΟΟΟΛ για τη Σάλκε!

Ο Ουτ με ένα πλασέ από το σημείο του πέναλτι διπλασιάζει τα τέρματα των «βασιλικών μπλε» παίρνοντας σαφές προβάδισμα. (Σάλκε-Γαλατασαράι 2-0).

• 23:16
    53'

Τεράστια ευκαιρία για τη Νάπολι. Ο Καγιαχόν σουτάρει από κοντά αλλά ο Κέρερ διώχνει σε κόρνερ. (Νάπολι - Παρί Σεν Ζερμέν 0-1)

• 23:13
    52'

Φανταστική απόκρουση του Οσπίνα, σώζει τη Νάπολι από δεύτερο γκολ. (Νάπολι - Παρί Σεν Ζερμέν 0-1)

• 23:12
    53'

Αν παραμείνουν έτσι τα αποτελέσματα του ομίλου, οι Λονδρέζοι της Τότεναμ μένουν εκτός συνέχειας του Champions League.(Τότεναμ - Αϊντχόφεν 0-1)

• 23:05
    46'

Ξεκίνησαν τα παιχνίδια!

• 22:52
    45'

• 22:52
    45'
    ΓΚΟΟΟΛ για την Παρί!

O Εμπαπέ "σερβίρει" έτοιμο γκολ στον Μπερνάτ, ο οποίος πέφτοντας, δίνει προβάδισμα στους πρωταθλητές Γαλλίας. (Νάπολι - Παρί Σεν Ζερμέν 0-1)

• 22:47
    43'

Φαίνεται πως κλειδώνει την υπόθεση νίκη η Πόρτο από το πρώτο ημίχρονο. Ο Μαρεγκά με ένα εξαιρετικό τελείωμα ανεβάζει το δείκτη του σκορ για τους Πορτογάλους στο 2-0. (Πόρτο- Λοκομοτίβ Μόσχας 2-0)

• 22:45
    42'

Άλλη μια μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα και πάλι όμως το σουτ του Σουάρεζ απομακρύνει ο Χαντάνοβιτς. (Ίντερ-Μπαρτσελόνα 0-0)

• 22:39
    36'

Ευκαιρία για να ισοφαρίσει η Τότεναμ, με τον Σον να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Ζουτ, όμως ο τερματοφύλακας των Ολλανδών τον σταματά! ( Τότεναμ- Αϊντχόφεν 0-1)

• 22:38
    33'
    ΓΚΟΟΟΛ για την Ατλέτικο!

Σαούλ και Φιλίπε Λουίς συνδυάστηκαν υπέροχα, με τον Ισπανό να σουτάρει και τον Ακάνζι να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, στην προσπάθειά του να διώξει. (Ατλέτικο Μαδρίτης - Μονακό 1-0)

• 22:31
    30'

Φάση διαρκείας στην περιοχή της Ίντερ, Ντεμπελέ και Σουάρεζ δεν καταφέρνουν να απειλήσουν τον Χαντάνοβιτς. (Ίντερ - Μπαρτσελόνα 0-0)

• 22:31
    28'

Μεγάλη διπλή ευκαιρία για την Τότεναμ να ισοφαρίσει. Ο Ζουτ νίκησε αρχικά τον Κέιν και στη συνέχεια τον Ντέλε Άλι από πολύ κοντινή απόσταση (0-1)

• 22:17
    12'

Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα, με το σουτ οτυ Σουάρεζ να περνάει λίγα εκατοστά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. (Ίντερ- Μπαρτσελόνα 0-0).

• 22:16

Πιέζει η Τότεναμ για την ισοφάριση. (Τότεναμ - Αϊντχόφεν 0-1)

• 22:16
    4'
    ΓΚΟΟΛ για τη Σάλκε!

Ο Μουσλέρα κάνει το λάθος και ο Μπεργκστάλερ από πλάγια θέση δίνει προβάδισμα στους Γερμανούς. (Σάλκε - Γαλατασαράι 1-0)

• 22:15
    2'

Μάξι Περέιρα, Μαρεγκά και Ερέρα συνδυάστηκαν υπέροχα, με τον τελευταίο να σκοράρει για το 1-0! (Πόρτο - Λοκομοτίβ Μόσχας 1-0)

• 22:15
    2'
    ΓΚΟΟΛ για την Αϊντχόβεν!

Στην πρώτη της τελική προσπάθεια στο παιχνίδι, ο Ντε Γιόνγκ με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Περέιρο ανοίγει το σκορ, παγώνοντας το "Γουέμπλεϊ"! (Τότεναμ - Αϊντχόφεν 0-1)

• 22:02
    1'

• 21:51
    90'
    Τελικά αποτελέσματα

Μονακό - Μπριζ 0-4
    Ερυθρός Αστέρας - Λίβερπουλ 2-0

• 21:45
    90'
    Πέντε λεπτά καθυστερήσεις στο Βελιγράδι!

Κουρασμένος αλλά απόλυτα συγκεντρωμένος αμυντικά ο Ερυθρός Αστέρας, ο οποίος κρατάει σφυχτά τους τρεις βαθμούς της νίκης κόντρα στη Λίβερπουλ

• 21:36
    80'

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο στις δύο αναμετρήσεις. Δεν έχουμε δει γκολ στο δεύτερο ημίχρονο

• 21:33

Με 11 παίκτες πάνω από τη σέντρα επιτίθεται η Λίβερπουλ. Δεν μπορεί όμως να δημιουργήσει μεγάλες φάσεις μπροστά στα "καρέ" του Μπόργιαν

• 21:30
    70'

Δοκάρι για τη Λίβερπουλ με τον Σαλάχ. (Ερυθρός Αστέρας - Λίβερπουλ 2-0)

• 21:30
    Οι ενδεκάδες για το Σάλκε- Γαλατασαράι (4ος Όμιλος)

Σάλκε (3-5-2): Νίμπελ- Σταμπουλί, Σανέ, Νάστασιτς- Καλιτζούρι, Χάριτ, Ρούντι, Σοπφ, Ουτ- Εμπολό, Μπερκστάλερ

Γαλατασαράι (4-3-3): Μουσλέρα- Λίνες, Καμπάκ, Αζίζ, Φερέιρα- Μπελχαντά, Εντιαγέ, Ντονκ- Ονιεκούρου, Ροντρίγκεζ, Γκιουμούς

• 21:27
    Οι ενδεκάδες για το Πόρτο – Λοκομοτίβ Μόσχας (4ος όμιλος)

Πόρτο: Κασίγιας – Τέλες, Φελίπε, Μιλιτάο, Περέιρα – Ερέρα, Ντανίλο Περέιρα, Τόρες – Μπραχίμι, Κορόνα, Μαρεγκά

Λοκομοτίβ Μόσχας: Γκιγιέρμε – Ιντόβου, Τσόρλουκα, Χέβεντες, Ιγκνιατίεφ – Φερνάντες, Κριτσόβιακ, Ντενίσοφ, Άντον Μίραντσουκ – Αλεξέι Μίραντσουκ - Έντερ

• 21:22

Στο άλλο παιχνίδι, παραμένει το 0-3 υπέρ της Μπριζ στο "Λουί ΙΙ"

• 21:21
    Οι ενδεκάδες για το Νάπολι- Παρί Σεν Ζερμέν (3ος Όμιλος)

Νάπολι: Οσπίνα- Μαξίμοβιτς, Αλμπιόλ, Κουλιμπαλί, Ρούι- Άλαν, Χάμσικ, Ρουίζ- Καγιεχόν, Μέρτενς, Ινσίνιε

Παρί: Μπουφόν- Κέρερ, Σίλβα, Μαρκίνιος, Μπερνάτ- Μενιέ, Ντράξλερ, Βεράτι, Ντι Μαρία- Εμπαπέ, Νεϊμάρ.

• 21:20
    65'

Συντριπτικά υπέρ της Λίβερπουλ η κατοχή στο δεύτερο ημίχρονο, δεν μπορεί όμως να δημιουργήσει μεγάλη ευκαιρία απέναντι στη μαζική άμυνα του Ερυθρού Αστέρα!

• 21:19
    Οι ενδεκάδες για το Ατλέτικο Μαδρίτης – Μπορούσια Ντόρτμουντ (1ος όμιλος)

Ατλέτικο Μαδρίτης: Ομπλάκ – Λουίς, Ερναντέζ, Χιμένες, Χουανφράν – Κορέα, Τόμας, Ροντρίγκο, Σαούλ – Κάλινιτς, Γκριζμάν

Μπορούσια Ντόρτμουντ: Μπέρκι – Χακίμι, Τοπράκ, Ακανζί, Πίστσεκ – Ντιλέινι, Βίτσελ – Σάντσο, Ρόις, Πούλισιτς - Αλκάθερ

• 21:18
    Οι ενδεκάδες για το Τότεναμ- Αϊντχόφεν (2ος όμιλος)

Τότεναμ: Γκαζανίγκα- Οριέ, Αλντερβάιλερντ, Σάντσες, Ντέιβις- Γουίνκς, Άλι, Έρικσεν- Λούκας, Κέιν, Σον

Αϊντχόφεν: Ζουτ- Ντούμφρις, Σβάαμπ, Φιρχέφερ, Ανχελίνιο- Ροσάριο, Περέιρο, Χέντριξ- Λοζάνο, Ντε Γιονγκ, Μπερκβάιν.

• 21:18
    Οι συνθέσεις των Ίντερ και Μπαρτσελόνα (2ος όμιλος)

Ίντερ: Χαντάνοβιτς – Ασαμόα, Σκρίνιαρ , Ντε Φράι, Βρσάλκο – Βεσίνο, Μπρόζοβιτς – Πολιτάνο, Ναϊνγκολάν, Πέρισιτς – Ικάρντι

Μπαρτσελόνα: Τερ Στέγκεν – Άλμπα, Πικέ, Λενγλέ, Ρομπέρτο – Μπουσκέτς, Ράκιτιτς, Αρτουρ – Κουτίνιo, Ντεμπελέ, Σουάρεζ

• 21:17

Πιέζει ασφυκτικά η Λίβερπουλ έξω από την μεγάλη περιοχή του Ερυθρού Αστέρα, που αμύνεται εξαιρετικά!

• 21:17

Κακή εμφάνιση για τη Λίβερπουλ στο Βελιγράδι, την οποία πληρώνει ακριβά, με τα δύο γκολ του Πάβκοβ!

Από την άλλη, στο "Λουί II" η Μπριζ εκμεταλλέυτηκε τις ευκαιρίες της και σε συνδυασμό με τα αμυντικά λάθη της Μονακό, προηγείται στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με 3-0!

• 21:17
    46'

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στις δύο αναμετρήσεις!

• 20:14
    17'

Τεράστια ευκαιρία για τη Λίβερπουλ, με τον Στάριτζ να αστοχεί ολομόναχος από το όριο της μικρής περιοχής

• 20:13
    Το πρώτο γκολ των Βέλγων
  • 20:12
    16'
    ΓΚΟΟΟΛ για την Μπριζ!

Δεύτερο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά για τη Μπρίζ, με τον Βανάκεν να εκτελεί εύστοχα στη μέση της εστίας και να βάζει το δεύτερο προσωπικό του γκολ σήμερα! (Μονακό - Μπριζ 0-2)

• 20:10

Παραμένει το 0-0 στο Βελιγράδι ανάμεσα στον Ερυθρό Αστέρα και τη Λίβερπουλ

• 20:09
    12'

Ο Ρίτς έκανε τη σέντρα από δεξιά, αδράνεια στην άμυνα της Μονακό και ο Βανάκεν,εύκολα, ανοίγει το σκορ! (Μονακό - Μπριζ 0-1)