LIVE: ΠΑΟΚ-Άρης 0-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΠΑΟΚ-Άρης (20:00, PAOK TV & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 19/07/20 - 21:57

Μετά την απόφαση της ΑΕΚ, να μην προχωρήσει σε ένσταση εις βάρος του ΠΑΟΚ, η ομάδα της Θεσσαλονίκης, κρατάει στα χέρια της, το εισιτήριο, για τα προκριματικά του Champions League, ούσα στην δεύτερη θέση με 72 βαθμούς.

Το συγκρότημα του Αμπέλ Φερέιρα χρειάζεται μόλις έναν βαθμό στο εντός έδρας παιχνίδι της με τον Αρη, ώστε να «κλειδώσει» την δεύτερη θέση. Ο Πορτογάλος τεχνικός για το ματς στην Τούμπα, συμπεριέλαβε στα πλάνα του, τον 16χρονο Γιώργο Κούτσια, ο οποίος το τελευταίο διάστημα πραγματοποιούσε προπονήσεις με την πρώτη ομάδα του ΠΑΟΚ.

Από την άλλη, ο Αρης, πάει αποδεκατισμένος στο ντέρμπι, καθώς ο Μίκαελ Ενινγκ, κάλεσε όλους τους ποδοσφαιριστές που θα έχει διαθέσιμους.

• 21:51
    91'
    Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ!

Τετ α τετ ο Στοχ με τον Κουέστα, ο Σλοβάκος θα επιλέξει να κάνει λόμπα, μπλοκάρει εύκολα ο πορτιέρε του Άρη.

• 21:50
    90'

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

• 21:45
    86'

Κίτρινη στον Σόουζα

• 21:40
    78'

Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ με τον Δεληζήση να απομακρύνει την μπάλα προ του Σφιντέρσκι

• 21:37
    77'
    Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ

Μέσα οι Στοχ - Βιεϊρίνια και στις θέσεις των Μιχάι - Ροντρίγκο

• 21:33
    75'

Σουτ στη κίνηση από τον Γιαννούλη, άουτ η μπάλα

• 21:32
    70'

Έξω οι Μπίσεσβαρ - Ελ Καντουρί, μέσα οι Εσίτι - Άκπομ

• 21:26
    67'

Πολύ καλή σέντρα του Σοάρες από τα δεξιά, δεν μπόρεσε ο Σφιντέρσκι να κάνει την προβολή

• 21:10

Μικρή διακοπή στο ματς, στο έδαφος ο Ματίγια.

• 21:08
    49'
    Καλή στιγμή για τον Άρη!

Καλή σέντρα του Μαρτίνες, δεν μπόρεσε ο Διαμαντόπουλος να κάνει την προβολή!

• 21:05
    46'

Ξεκίνησε το β' μέρος!

• 21:04

Επέστρεψαν οι δυο ομάδες

• 20:50

Σε ένα ματς στο οποίο ο ΠΑΟΚ έχει χάσει τρεις μοναδικές ευκαιρίες χωρίς να καταφέρει να σκοράρει. Συνολικά το ντέρμπι ήταν κακό εκτός των τριών αυτών φάσεων, με τους γηπεδούχου να έχουν τον έλεγχο και τους φιλοξενούμενους να έχουν κλείσει ωραία πίσω

• 20:48

Επιστροφή σε δέκα λεπτά και πάλι για το 2ο ημίχρονο

• 20:15
    15'

Άστοχο σουτ από τον Μιχαηλίδη

• 20:10

Πιέζουν ψηλά σε αυτά τα πρώτα 10 λεπτά του αγώνα οι παίκτες του Δικεφάλου

• 20:08
    8'
    Νέα τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Γύρισμα του Σφιντέρσκι, δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή ο Τζόλης, "φωνάζει" ο Μπίσεσβαρ που δεν πήρε την μπαλιά.

• 20:04
    3'
    Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Σέντρα του Τζόλη από τα δεξιά, κεφαλιά του Μαουρίσιο, απέκρουσε ο Κουέστα, στη συνέχεια ο Μπίσεσβαρ θα κάνει το σουτ, η μπάλα δοκάρι και άουτ!

• 20:01
    1'

Σέντρα στην Τούμπα!

• 20:00

Οι παίκτες των δύο ομάδων έχουν μπει στον αγωνιστικό χώρο και όλα είναι έτοιμα να αρχίσει το ματς

• 19:50

Στα αποδυτήρια οι δυο ομάδες, μετράμε πλέον αντίστροφα για την έναρξη του αγώνα

• 19:44

Σε εξέλιξη το ζέσταμα των δυο ομάδων

• 19:44
    Άρης (Μίκαελ Ένινγκ):

Κουέστα, Δεληζήσης, Μπαγκαλιάνης, Μπακούτσης, Σόουζα, Ματίγια, Σάσα, Γκάμα, Μαντσίνι, Μαρτίνες, Διαμαντόπουλος.

• 19:44
    ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα):

Πασχαλάκης, Μιχάι, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Καντουρί, Μαουρίσιο, Ροντρίγκο, Γιαννούλης, Μπίσεσβαρ, Τζόλης, Σφιντέρσκι

• 19:19

Ο γηπεδούχος ΠΑΟΚ υποδέχεται τον Άρη, με τους «ασπρόμαυρους» να θέλουν τη νίκη, καθώς είναι στη 2η θέση με 72 βαθμούς, ενώ οι «κίτρινοι» είναι στην 5η με 41 και δεν πάνε για κάτι εκτός του γοήτρου.