LIVE: ΠΑΟΚ-Άρης 2-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΠΑΟΚ-Άρης (PAOK TV & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 22/09/19 - 20:45

Στη Θεσσαλονίκη, ο ΠΑΟΚ υποδέχεται τον Άρη στη μεγάλη «μάχη» της συμπρωτεύουσας με τον «δικέφαλο του βορρά» να έχει κάνει το απόλυτο και να έχει φύγει με μεγάλη νίκη από το Περιστέρι πριν από μια εβδομάδα διαμορφώνοντας το 3-2 στις καθυστερήσεις.

Με ανεβασμένο ηθικό μετά την «τεσσάρα» επί του Παναθηναϊκού ο Άρης, που δείχνει να έχει αλλάξει και να παίζει σε πολύ μεγαλύτερες στροφές από αυτές με τις οποίες ξεκίνησε τη σεζόν.

ΠΑΟΚ
ΠΑΟΚ
2-2
Άρης
Άρης
  • 20:40

Ο Άρης έφτασε μια ανάσα από το διπλό στην Τούμπα, με τον Μίσιτς να έχει διαφορετική γνώμη. ΠΑΟΚ-Άρης 2-2 μετά από ένα πραγματικό ντέρμπι!

• 20:38

Νεύρα μεταξύ των παικτών

• 20:38
    96'
    ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!!!

Ο Μίσιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με μονοκόμματο σουτ έπειτα από σέντρα του Γιαννούλη!

• 20:37
    90 +5' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ!

Κεφαλιά του Βαρέλα μετά από σέντρα του Μπίσεσβαρ από τ' αριστερά, η μπάλα στο δοκάρι και στη συνέχεια απομακρύνεται όπως όπωςby

• 20:31
    90'

Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων

• 20:30

Κίτρινη στον Ματίγια αλλά λίγη σημασία έχει

• 20:28
    87'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Άρη!

Απίστευτο γκολ του Ματίγια, ο Πασχαλάκης δεν μπόρεσε να αποκρούσει! Ο Άρης πολύ κοντά σε ένα τεράστιο διπλό!

• 20:26
    84'
    Αλλαγή για τον Άρη

Στη θέση του Φετφατζίδη, θα περάσει ο Σόουζα.

• 20:25
    83'

Κίτρινη στον Σούντγκρεν

• 20:25

Νέα διακοπή στο ματς. Στο έδαφος ποδοσφαιριστής του Άρη!

• 20:25

Αποβάλλεται συνεργάτης του Φερέιρα, ο Μαρτίνιο από τον πάγκο για διαμαρτυρία

• 20:22

Εντονες αποδοκιμασίες τώρα στην Τούμπα, ξανά παίκτης του Άρη στο έδαφος.

• 20:21

Έχει ανεβάσει κατά πολύ την πίεση ο ΠΑΟΚ στα τελευταία λεπτά

• 20:21
    80'
    Μεγάλη ευκαιρία για τους πρωταθλητές!

Δυνατό σουτ του Αουγκούστο, με δυσκολία ο Έμαν! Εξαιρετικός ο τερματοφύλακας του Άρη!

• 20:21

Πιέζει ψηλά στα τελευταία πέντε λεπτά ο ΠΑΟΚ, για να φτάσει στο γκολ της νίκης!

• 20:19

Κίτρινη κάρτα στον Ιντέγε

• 20:18

Φωνάζουν για πέναλτι πάνω στον ΕλΚαντουρί οι παίκτες του ΠΑΟΚ, τίποτε λέει η αίθουσα VAR

• 20:18
    78'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Πολύ καλό σουτ του Μίσιτς, απέκρουσε ο Έμαν!

• 20:17
    76'

Μακρινό σουτ και από τον Γιαννούλη, άουτ η μπάλα

• 20:12
    71'
    Με δέκα και ο Άρης!

Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Σάσα για φάουλ πάνω στον Γιαννούλη!

• 20:11
    70'
    Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Σφιντέρσκι στη θέση του Άκπομ.

• 20:09
    68'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη!

Σουτ του Ιντέγε μέσα από την περιοχή, με δυσκολία σε κόρνερ ο Πασχαλάκης!

• 20:09
    67'
    Αποβολή του Μάτος με δεύτερη κίτρινη

Ο Μάτος είχε την μπάλα, έκανε κακή επιλογή καθώς δεν έδωσε πάσα, με αποτέλεσμα να του κλέψει την μπάλα ο Λάρσον και στη συνέχεια να κάνει φάουλ.

• 20:07
    66'
    Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Σουτ από τον Λημνιό, σε κόρνερ ο Έμαν!

• 20:07
    64'

Λάρσον αντί Γκάμα

• 19:59
    57'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Στη θέση του Ζαμπά θα περάσει ο Ελ Καντουρί

• 19:58
    55'

Σέντρα του Μπίσεσβαρ, είναι δυνατή περνάει απ' όλους η μπάλα. Ετοιμάζει δεύτερη αλλαγή ο Φερέιρα

• 19:51
    49'

Εξοχη αντεπίθεση του Άρη, με τον Ιντέγε να σπάει την μπάλα στον Γκάμα που δέχτηκε μαρκάρισμα πάνω στο σουτ, τίποτε δεν έδειξε ο Σιδηρόπουλος

• 19:48
    46'

Ξεκίνησε το β' μέρος!

• 19:47
    Αναγκαστική αλλαγή για τον Άρη

Ο Εμάν αντί του Κουέστα αναγκαστική αλλαγή στο τέρμα

• 19:26

Στο 1-1 ΠΑΟΚ και Άρης μετά από...53' παιχνιδιού στο πρώτο μέρος!

• 19:17
    45'

Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων στον πρώτο ημίχρονο!

• 19:17
    45'

Άστοχη σέντρα από τον Λημνιό

• 19:15
    42'
    Φάση για τον ΠΑΟΚ!

Ο Μίσιτς έβγαλε την μπαλιά στον Ζαμπά, ο τελευταίος έκανε το σουτ, άουτ η μπάλα.

• 19:14
    40'

Ο Άκπομ έφυγε από κανονική θέση, αλλά στην προσπάθειά του να τελειώσει τη φάση συγκρούεται με τον Κουέστα και σφυρίζεται επιθετικό φάουλ.

• 19:11
    38'

Κίτρινη στον Σάσα για φάουλ πάνω στον Μπίσεβαρ

• 19:08
    35'

Σουτ του Μπίσεσβαρ άουτ

• 19:06
    32'

Ο ΠΑΟΚ έχει κερδίσει μέτρα και πολιορκεί με σέντρες κυρίως από αριστερά.

• 19:06
    30'

Κίτρινη και στον Άκπομ

• 19:06
    29'

Κίτρινη στον Μάτος

• 19:03
    29'

Σύγκρουση του Μάτος με τον Ντιγκινί, πεσμένοι οι δύο παίκτες στο έδαφος

• 19:02
    24'

Ο Κουέστα είναι πάλι πεσμένος στο έδαφος

• 18:55
    21'

Διακοπή στο ματς για τον Κουέστα. Ο Σιδηρόπουλος έχει βγάλει κίτρινη στον Ντιγκινί για διαμαρτυρία

• 18:53

Πολλά φάουλ στο παιχνίδι...

• 18:52

Mετά τα δύο γκολ στην εκκίνηση το τέμπο είναι πολύ αργό και οι δύο ομάδες είναι επιφυλακτικές

• 18:47
    15'
    Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Στη θέση του Πέλκα, πέρασε ο Λημνιός

• 18:46

Δύσκολα θα συνεχίσει ο Πέλκας

• 18:46
    12'

Ο Πέλκας έχει τράβηγμα στον οπίσθιο μηριαίο δεν μπορεί να συνεχίσει. Εντείνει το ζέσταμα ο Λημνιός.

• 18:46

Πολλά τα νεύρα μεταξύ των παικτών σε αυτά τα πρώτα 10 λεπτά στην αναμέτρηση

• 18:46
    10'

Σουτ του Φετφατζίδη, μπλόκαρε όχι και τόσο εύκολα ο Πασχαλάκης. Ένταση στον πάγκο του ΠΑΟΚ

• 18:46
    6'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Από την εκτέλεση κόρνερ του Μίσιτς στο πρώτο δοκάρι ο Μάτος θα νικήσει τους πάντες και θα ισοφαρίσει! Εκπληκτικό ξεκίνημα!

• 18:45
    4'
    ΓΚΟΟΟΟΛ ο Άρης!

Έξοχη κομπίνα στο κόρνερ, ο Φετφατζίδης από αριστερά γυρίζει την μπάλα στο σημείο του πέναλτι και ο Ιντέγε νικά τον Πασχαλάκη κάτω από τα πόδια και ανοίγει το σκορ

• 18:33
    1'