LIVE: ΠΑΟΚ-ΝΠΣ Βόλος 3-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΠΑΟΚ-ΝΠΣ Βόλος (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 10/01/21 - 16:51

Μονόδρομος είναι η νίκη για τον ΠΑΟΚ στο σημερινό παιχνίδι με τον Βόλο για την 16η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας (15:00, Novasports 1HD & thepressroom.gr).

Οι Θεσσαλονικείς είχαν την ισοπαλία στη Λάρισα και μεσοβδόμαδα ηττήθηκαν με ανατροπή από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι, κάτι που έχει ως αποτέλεσμα (μετά τη νίκη του Ολυμπιακού στο Αγρίνιο) να απομακρυνθούν στους 13 βαθμούς από την κορυφή.

Οι οπαδοί βρέθηκαν στη χθεσινή προπόνηση, ζητώντας από τους παίκτες να αναλάβουν τις ευθύνες τους και να δώσουν τον καλύτερό τους εαυτό για τον Πάμπλο Γκαρσία.

Ο Ουρουγουανός τεχνικός, από τη μεριά του, σκοπεύει να κάνει κάποιες αλλαγές, αφού την Τετάρτη είναι προγραμματισμένος ο αγώνας με τον Ολυμπιακό για την 6η αγωνιστική του πρώτου γύρου που είχε αναβληθεί. Ο 44χρονος προπονητής δεν υπολογίζει τους τιμωρημένος Μιχαηλίδη και Γιαννούλη.

• 16:49
    90'

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

• 16:48
    90'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Με σχεδόν ολόκληρη ομάδα του Βόλου να είναι μπροστά, ο Ελ Καντουρί μοίρασε για τον Κρμέντσικ που βρέθηκε φάτσα με τον αντίπαλο γκολκίπερ, δεν τον πλάσαρε ιδανικά και παρά την επέμβαση του Κλέιμαν, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα με περιπέτεια.

• 16:46
    88'
    Καλή στιγμή για το Βόλο

Προσπάθεια του Δουβίκα για κεφαλιά, τελικά τη βρήκε ο Σβαμπ και παραχώρησε κόρνερ.

• 16:44
    86'
    Αλλαγή για το Βόλο

Ντεντάκης αντί Γκρίλο

• 16:43
    85'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Έξω ο Ουάρντα, μέσα ο Αουγκούστο.

• 16:41
    84'

Σουτ από τον Ελ Καντουρί, άουτ!

• 16:39
    82'
    Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ!

Μόνος του ο Μουργκ πλάσαρε, απέκρουσε ο Κλέιμαν!

• 16:37
    Το 2-1 του ΠΑΟΚ

• 16:37
    78'

Ο Μουργκ παίρνει τη θέση του Τζόλη.

• 16:32
    73'
    Νέα φάση για τον ΠΑΟΚ!

Τρίτη τελική από τον Κρμέντσικ μέσα σε τρία λεπτά, ο Τσέχος γυρίζει ωραία το σώμα του και σουτάρει, λίγο έξω η μπάλα.

• 16:31
    Η μεγάλη ευκαιρία του Ουάρντα

• 16:29
    72'

Κίτρινη κάρτα στον Δουβίκα.

• 16:28
    70'

Σουτ από τον Κρμέντσικ, στα χέρια του Κλέιμαν η μπάλα.

• 16:27
    Το πέναλτι και το 1-1 του ΠΑΟΚ

• 16:26
    68'

Ο Μαρτίνες αντί του σκόρερ Κιάκου

• 16:26
    68'

Στη θέση του Σφιντέρσκι ο Κρμέντσικ

• 16:26
    65'

Εκτέλεση κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, ο Σφιντέρσκι πήγε πρώτος στην μπάλα, αυτή κατέληξε στον προωθημένο Ίνγκασον, ο οποίος με κεφαλιά δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του!

• 16:20
    63'

Νίνης στη θέση του Περέα

• 16:19

Τρομερή πίεση από τον ΠΑΟΚ στα τελευταία λεπτά, σαν να ξύπνησε μετά τη φάση του Βόλου στο 60'

• 16:17
    60'
    Μεγάλη φάση για το Βόλο!

ξαιρετική σέντρα του Μπαρτόλο από αριστερά, σουτ στην κίνηση από τον αμαρκάριστο Ρενάτο, άουτ!

• 16:15
    58'

Κίτρινη κάρτα στον Περέα.

• 16:14
    56'
    Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ!

Πολύ ωραία προσπάθεια και σέντρα του Ζίβκοβιτς από αριστερά, γυριστό του Ουάρντα, η μπάλα φεύγει εκτός.

• 16:05
    48'

Κίτρινη κάρτα στον Βιεϊρίνια.

• 16:03
    Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ

Οι Καντουρί και Βιεϊρίνια παίρνουν τις θέσεις του Εσίτι και Περέιρα.

• 16:02
    46'

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

• 15:47
    45'

Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με μια καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Σουτ του Τζόλη στα σώματα μετά από καταπληκτική ενέργεια του Περέιρα.

• 15:41

Ο ΠΑΟΚ δεν έχει απειλήσει ακόμη με καθαρή, μεγάλη ευκαιρία, τον Βόλο. Πέρα από το πέναλτι, δηλαδή... τίποτα.

• 15:41
    40'
    Φάση για το Βόλο

Χαμηλή σέντρα του Φεράρι από δεξιά, με τον Περέα να κάνει την προβολή και την μπάλα να φεύγει άουτ.

• 15:32

Ο Βόλος, πάντως, συνεχίζει να είναι επικίνδυνος στην κόντρα.

• 15:30

Για να δούμε αν θα πάρει... μπρος ο «δικέφαλος» μετά το γκολ.

• 15:29
    29'

Ο Σβαμπ ευστοχεί και ισοφαρίζει στην Τούμπα

• 15:29

Πέναλτι είναι, καθαρό, χέρι του Ριένστρα.

• 15:28
    28'

Κίτρινη κάρτα στον Κλέιμαν για διαμαρτυρία.

• 15:28
    28'
    ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ!

Θα περιμένουμε τον έλεγχο του VAR.

• 15:25

Κάθε αντεπίθεση του Βόλου προκαλεί πανικό στην άμυνα των γηπεδούχων. Είναι ξεκάθαρη η έλλειψη ηρεμίας.

• 15:22

Αντίθετα, ο Βόλος είναι εντυπωσιακός στο ξεκίνημα

• 15:22

Η εικόνα του ΠΑΟΚ είναι αποκαρδιωτική...

• 15:14

«Συνεχίστε να πιέζετε ψηλά», η οδηγία του τεχνικού του Βόλου...

• 15:13

Αδιανόητη... τρικυμία στην άμυνα του ΠΑΟΚ, η μπάλα κατέληξε στον Κιάκο, που έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα του Πασχαλάκη.

• 15:12

Μετράει κανονικά, 1-0 ο Βόλος!

• 15:11

Ελέγχεται η φάση από τον VAR για χέρι...

• 15:11
    11'
    ΓΚΟΟΟΛ ο Βόλος!

Ο Κιάκος ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους!

• 15:08

Οπισθοχωρεί σιγά σιγά ο Βόλος, ανεβαίνει ο ΠΑΟΚ.

• 15:07
    7'

Σέντρα του Ζίβκοβιτς, κεφαλιά του Σβιντέρφσκι, η μπάλα ψηλά, άουτ.

• 15:04

Πιέζει ψηλά, κέρδισε ένα κόρνερ τώρα, πέρασε η φάση

• 15:04

Έχει μπει δυνατά ο Βόλος, όπως κάνει σε κάθε παιχνίδι του.

• 15:00
    1'

• 14:58

Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες.

• 14:57

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισας) ΒΟΗΘΟΙ: Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νιας), Γεώργιος Χριστάκογλου (Χαλκιδικής) ΤΕΤΑΡΤΟΣ: Δημήτριος Μαλούτας (Ημαθία)

• 14:54

Δεδομένα ο Γκαρσία θέλει ένα γρήγορο γκολ από τους παίκτες του, απέναντι, βέβαια, σε μια εξαιρετική ομάδα, η οποία, με εξαίρεση το ματς με τον Άρη (έχασε 2-0), παίζει πολύ καλό ποδόσφαιρο και μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα. Έστω και χωρίς τον καλύτερό της παίκτη, Ουάρντα, που βρίσκεται πια... απέναντι.

• 14:53

Μετά και το «διπλό» του Ολυμπιακού στο Αγρίνιο χθες, η διαφορά των δύο είναι, πλέον, στους 13 βαθμούς.

• 14:53

Μετά την ήττα μεσοβδόμαδα από τον Ατρόμητο και ενώ ακολουθεί το μεγάλο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στην Τούμπα την ερχόμενη Τετάρτη, ο «δικέφαλος του βορρά» δεν έχει κανένα περιθώριο για άλλη απώλεια.

• 14:53
    ΝΠΣ Βόλος (Άνχελ Λόπεθ):

Κλέιμαν, Φεράρι, Γκρίλο, Μήτογλου, Σάντσες, Ριένστρα, Κιάκος, Μπαρτόλο, Περέα, Ρενάτο και Δουβίκα

Στον πάγκο: Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Μαρτίνες, Νίνης, Λογαράς, Μπάλλας και Κανελλάκης.

• 14:53
    ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία):

Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Κρέσπο, Περέιρα, Εσίτι, Σβαμπ, Ουάρντα, Τζόλης, Ζίβκοβιτς, Σβιντέρφσκι.

Στον πάγκο του «δικεφάλου» κάθονται οι: Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Μουργκ, Αουγκούστο, Νινούα, Ελ Καντουρί, Λάμπρου, Κρμεντσίκ.

• 14:52

Πάμε καταρχήν να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

• 14:52

Με την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Βόλο στις 15:00 ανοίγει η αυλαία της 16ης αγωνιστικής της Super League