LIVE: ΠΑΟΚ-ΟΦΗ 4-0 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: ΠΑΟΚ-ΟΦΗ (17:15, Novasports 2HD & thepressroom.gr)

Ενημερώθηκε: 27/01/19 - 19:14

Ο ΠΑΟΚ θέλει να διευρύνει το νικηφόρο σερί του στο πρωτάθλημα, απέναντι στον ΟΦΗ,κάνοντας παράλληλα ακόμη ένα βήμα για την κατάκτηση του φετινού τίτλου.

Άλλωστε, ακολουθεί ένα σερί από σημαντικά και κρίσιμα παιχνίδια προς αυτή την κατεύθυνση, καθώς σε λίγες εβδομάδες οι Θεσσαλονικείς θα αντιμετωπίσουν την ΑΕΚ, τον Ολυμπιακό και τον Άρη.

Στο καθαρά αγωνιστικό, ο Ραζβάν Λουτσέσκου δεν προτίθεται να αλλάξει την επιτυχημένη «συνταγή» των τελευταίων εβδομάδων μετά την αποχώρηση του Πρίγιοβιτς και παράλληλα είναι πιθανό να πραγματοποιήσει απόψε το ντεμπούτο του ο Σβιντέρσκι ανάλογα με τη ροή του ματς.

ΤΕΛΟΣ

Ο ΠΑΟΚ επικρατεί του ΟΦΗ με 4-0 και συνεχίζει ακάθεκτος την πορεία του, προς τον τίτλο!

• 19:01
    86'

Κίτρινη στον Ντίνα

• 18:59
    84'

Κίτρινη σε Γιακουμάκη και Βαρέλα

• 18:58
    83'
    Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Ο Στρέζος σώζει το πέμπτο γκολ αφού αποκρούει το πλασέ του Λέο Ζαμπά, στην επαναφορά ο Άκπομ πλασάρει, αλλά ο Ποτουρίδης του στερεί το χατ-τρικ.

• 18:56
    82'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Ο Σβιντέρσκι στο ματς για την πρώτη συμμετοχή του αντί του Ελ Καντουρί

• 18:54
    80'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Φοβερή κούρσα του Λέο Ζαμπά που κόβει την μπάλα στο ημικύκλιο της περιοχής και με εξαιρετικό φαλτσαριστό σουτ ο Βρετανός σκοράρει.

• 18:46
    72'

Κάνιας στη θέση του Μαουρίσιο

• 18:46
    68'
    Αλλαγή για τον ΟΦΗ

Γιακουμάκης αντί Βουό

• 18:46
    68'

Πέλκας αντί Μπίσεσβαρ

• 18:45
    66'

Ο Μπίσεσβαρ πάσαρε κάθετα στον Άκπομ και αυτός πάσαρε εξαιρετικά στον Λέο Ζαμπά που με δεξί πλασέ έκανε το 3-0.

• 18:35
    61'

Τραγική έξοδος του Πασχαλάκη, ακόμα χειρότερο όμως το τελείωμα του Σασί...

• 18:33

Προσπαθεί ο ΟΦΗ να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις, χωρίς όμως να το καταφέρνει με ιδιαίτερη επιτυχία.

• 18:29
    55'

Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με τους Βουό και Κοροβέση να μην φτάνουν στην μπάλα, από γύρισμα του Σασί!

• 18:23

Ίδιο σκηνικό και στο β' ημίχρονο, με τον ΠΑΟΚ να έχει την κατοχή και να πιέζει την άμυνα του ΟΦΗ.

• 18:20
    47'

Σέντρα Ζαμπά, εναέριο πλασέ του Μπίσεσβαρ, μπλόκαρε ο Στρέζος.

• 18:20
    46'

Σέντρα στο β' μέρος!

• 18:07
    45'
    Ημίχρονο

Τέλος στο πρώτο μέρος, με τον ΠΑΟΚ να είναι καλύτερος και να προηγείται με 2-0 του ΟΦΗ, με σκόρερ τους Μάτος και Άκπομ!

• 18:03

Πίεση ψηλά από τους παίκτες του Λουτσέσκου, απάντηση με... σκληρό παιχνίδι από τους Κρητικούς!

• 17:58
    41'

Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο

• 17:52
    35'

Όμορφη σέντρα του Βιεϊρίνια από κοντά και ο Άκπομ με κεφαλιά κάνει το 2-0!

• 17:50
    34'
    Ακόμα μια φάση για τον ΠΑΟΚ!

Καλό σούτ του Μπίσεσβαρ, η μπάλα λίγο άουτ!

• 17:47
    29'

Νέα φάση για τον ΠΑΟΚ, με τον Ελ Καντουρί να σουτάρει, τον Στρέζο όμως να διώχνει σε κόρνερ

• 17:41
    24'
    ΓΚΟΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ!

Ανοίγει το σκορ ο "Δικέφαλος του Βορρά"! Εκτέλεση κόρνερ του Μπίσεσβαρ, ο Μάτος σηκώνεται πιο ψηλά απ' όλους και νικά τον Στρέζο για το 1-0!

• 17:40
    19'

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Άκπομ να βγαίνει απέναντι από τον Στρέζο και τον τερματοφύλακα του ΟΦΗ να τον νικάει στο τετ α τετ

• 17:28

Ανεβάζει το ρυθμό ο ΠΑΟΚ, αμύνεται ο ΟΦΗ.

• 17:24
    7'

Σωτήρια προβολή του Παπάζογλου, πριν γίνει απειλητικός ο Ελ Καντουρί!

• 17:22

Χωρίς κάποια φάση στα πρώτα 5', με τον ΠΑΟΚ να πιέζει ψηλά

• 17:18
    1'

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Σάκχοφ, Μαουρίσιο, Ζαμπά, Μπίσεσβαρ, Καντουρί, Ακπόμ

ΟΦΗ (Νίκος Καραμπετάκης): Στρέζος, Μπράουν, Ποτουρίδης, Παπάζογλου, Γιαννούλης, Νάστος, Μεγιάδο, Νέιρα, Σάσι, Κοροβέσης, Βουό

• 17:16

Όλα έτοιμα για την έναρξη του παιχνιδιού!

• 17:10
    Το γράφημα της ενδεκάδας του ΠΑΟΚ
  • 17:06

Ο ΟΦΗ φέτος δεν έχει κάνει καμία εκτός έδρας νίκη, αλλά μετράει τέσσερις ισοπαλίες στα οκτώ του παιχνίδια. Τελευταία φορά που νίκησε μακριά από το Ηράκλειο ήταν τον Οκτώβριο του 2014 όταν και είχε κερδίσει τον Παναθηναϊκό