Τέλος στο ματς, ο ΠΑΟΚ ξέσπασε με 5-0 στον Παναιτωλικό.

Ο Σβιντέρσκι σκοράρει ξανά με κοντινό σουτ, υπό πίεση.

Με τη νίκη αυτή, ο ΠΑΟΚ πιάνει τον Άρη στην 3η θέση.

61'
    ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Ο Σβιντέρσκι από κοντά, μετά από προσπάθεια του Ελ Καντουρί. Η φάση ξεκίνησε από νέο λάθος του Αρσούρα.

• 18:28

Το ματς έχει ουσιαστικά κριθεί, χάρη σε αυτό το εκρηκτικό ξεκίνημα του ΠΑΟΚ στο δεύτερο μέρος

• 18:28
    57'
    ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ!

Λάθος του Αρσούρα, ο Ροντρίγκο πάσαρε στον Τζόλη κι αυτός με πανέμορφο μονοκόμματο σουτ έστειλε τη μπάλα δοκάρι και μέσα.

• 18:24
    51'

Κεφαλιά του Σβαμπ από το ύψος της μικρής περιοχής, ανήμπορος να αντιδράσει ο Κνετ

• 18:16
    46'
    Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ

Ο Ελ Καντουρί στη θέση Αουγκούστο

• 18:15
    46'
    Β' ημίχρονο

Ξεκίνησε το β' μέρος στην Τούμπα

• 18:14
    Το γκολ του ΠΑΟΚ

• 18:01
    Ημίχρονο

Ο ΠΑΟΚ πηγαίνει στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ, με 1-0.

• 18:01
    45'
    Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ!

Ο Σβιντέρσκι πήρε την κεφαλιά μετά από κόρνερ αλλά ο Κνετ έβγαλε

• 17:59
    44'

Βιαστικό σουτ του Αρσούρα εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα

• 17:54
    39'

Ο Μουργκ βρήκε χώρο από τα δεξιά, μπήκε στην περιοχή και αφού άδειασε τον Μαλή, πλάσαρε με το αριστερό για το 1-0

• 17:51
    Διπλή ευκαιρία με Σφιντέρσκι και Αουγκούστο

• 17:48

Με εξαίρεση τη διπλή φάση του 25', ο ΠΑΟΚ δεν καταφέρνει να δημιουργήσει επικίνδυνες προϋποθέσεις για την εστία του Παναιτωλικού

• 17:41
    27'

Πρώτη κίτρινη κάρτα στον Αουγκούστο για φάουλ

• 17:41
    25'
    Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Από πολύ κοντά ο Σβιντέρσκι έστειλε τη μπάλα πάνω στον Κνετ, στην συνέχεια ο Αουγκούστο πλάσαρε ψηλά άουτ

• 17:33
    18'

Ωραία μπαλιά του Αουγκούστο για τον Τζόλη, μάζεψε ωραία ο Κνετ

• 17:33

Συμπληρώσαμε 15 λεπτά αγώνα, δίχως τη μεγάλη φάση το ματς μέχρι τώρα

• 17:24

Έχει κερδίσει μέτρα η ομάδα του Γκαρσία

• 17:15
    1'
    Σέντρα

Ξεκίνησε το παιχνίδι!

• 17:12

Με 4-2-3-1 ο ΠΑΟΚ, με 4-3-3 ο Παναιτωλικός

• 17:09

Εννέα ματς δίχως νίκη μετρά εκτός έδρας η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα, ο οποίος κλείνει σήμερα τα 45 του χρόνια

• 17:08

Ο ΠΑΟΚ είναι αήττητος στα 11 τελευταία ματς στην Τούμπα

• 17:04

Διαιτητής: Ευαγγέλου, Βοηθοί: Σαμοΐλης, Σπυρόπουλος, 4ος: Γρατσάνης, VAR: Διαμαντόπουλος, AVAR: Κωνσταντίνου

• 17:04
    Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας):

Κνετ, Τζανακάκης, Μαλής, Τσότσαλιτς, Περέιρα, A. Τσιγγάρας, Αρσούρα, Ταχάρ, Μπαρμπόσα, Αριγίμπι, Ντίας

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Μελισσάς, Μεντόσα, Κωνσταντόπουλος, Μανθάτης, Ντάλσιο, Λιάβας, Βέργος, Μάζουρεκ, Σκαρντοβέλι

• 17:04
    ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία):

Z. Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Βαρέλα, Περέιρα, Αουγκούστο, Σβαμπ, Α. Ζίβκοβιτς, Μουργκ, Τζόλης, Σβιντέρσκι

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Μιχαηλίδης, X. Τσιγγάρας, Ελ Καντουρί, Νινούα, Ουάρντα, Λάμπρου, Κρμέντσικ

• 17:04

Πάμε δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων

• 17:03
    Τα highlights του αγώνα στο Αγρίνιο

• 17:02

Στο ματς του Α’ γύρου, ο ΠΑΟΚ είχε επικρατήσει με 3-1 στο ντεμπούτο του Πάμπλο Γκαρσία στον πάγκο

• 17:02

Οι φιλοξενούμενοι προέρχονται από το 1-1 με τον Ατρόμητο και καταλαμβάνουν την 14η θέση, όντες στο +4 από την τελευταία θέση της βαθμολογίας

• 17:02

Οι γηπεδούχοι θέλουν να βγάλουν αντίδραση μετά τη βαριά ήττα (3-0) από τον Ολυμπιακό μεσοβδόμαδα, που τους άφησε στην 4η θέση της βαθμολογίας και στο -15 από την κορυφή.