LIVE: Ρίβερ Πλέιτ-Μπόκα Τζούνιορς 3-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ρίβερ Πλέιτ-Μπόκα Τζούνιορς 0-0 (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 10/12/18 - 00:25

Η Ρίβερ Πλέιτ είναι η νικήτρια του Κόπα Λιμπερταδόρες για το 2018, με τη μεγάλη ομάδα του Μπουένος Άιρες να φτάνει στον τέταρτο τίτλο της στη διοργάνωση, αφήνοντας στους έξι την άσπονδη αντίπαλό της Μπόκα Τζούνιορς. Η ομάδα του Μαρσέλο Γκαγιάρδο νίκησε στην παράταση με 3-1 τους «Χεϊνέσες», στον δεύτερο τελικό, που διεξήχθη στη Μαδρίτη και σε συνδυασμό με το 2-2 του πρώτου παιχνιδιού στο «Μπομπονέρα» πανηγύρισε την κατάκτηση του Τσάμπιονς Λιγκ της Νότιας Αμερικής.

Ρίβερ Πλέιτ
Ρίβερ Πλέιτ
3-1
Μπόκα Τζούνιορς
  • 00:03

Η Ρίβερ Πλέιτ επικρατεί με 3-1 της Μπόκα Τζούνιορς και κατακτά το Copa Libertadores για το 2018!

• 00:02
    121' ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Ρίβερ!

Ο Πίτι Μαρτίνες έφυγε στην αντεπίθεση και σε κενή εστία "σφραγίζει" τη νίκη και την κατάκτηση του τροπαίου από τη Ρίβερ!

• 00:00
    119' Μεγάλη φάση για την Μπόκα!

Δοκάρι για την Μπόκα! Σούτ του Χάρα, κόρνερ για την Μπόκα!

• 23:59

Με εννέα παίκτες η Μπόκα, εκτός ο Γκάγκο λόγο προβλήματος τραυματισμού.

• 23:57
    Το δεύτερο γκολ της Ρίβερ
  • 23:57

Κάθε αντεπίθεση της Ρίβερ, "μυρίζει" γκολ πλέον

• 23:55
    116'

Τρομερό σούτ του Γκάγκο, μπλοκάρει ο Αρμάνι!

• 23:54

Πιέζει η Μπόκα για την ισοφάριση

• 23:52
    111' Αλλαγή για την Ρίβερ

Στη θέση του Φερνάντες, ο Μπρούνο Ζουκουλίνι

• 23:52
    111' Αλλαγή για την Μπόκα

Μέσα ο Τέβες, εκτός ο Μπουφαρίνι

• 23:50
    110'

Παραλίγο αυτογκόλ από τον Μαγιάδα, γλιτώνει η Ρίβερ!

• 23:49
    109' ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Ρίβερ!

Εκπληκτικό σούτ του Κιντέρο, ο Ανδράδα δεν μπορεί να κάνει τίποτα!

• 23:40
    102' Καλή στιγμή για τη Ρίβερ

Σούτ του Άλβαρεζ μέσα από την περιοχή, η μπάλα λίγο έξω!

• 23:35
    97'
    Αλλαγή για τη Ρίβερ

Στη θέση του Παλάσιος, ο Χούλιαν Άλβαρεζ

• 23:33
    96'
    Αλλαγή για την Μπόκα

Στη θέση του Βίγια, ο Χάρα, βάζει στόπερ ο Σκελότο

• 23:29
    93'

Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μπάριος, με 10 παίκτες η Μπόκα για το υπόλοιπο του αγώνα!

• 23:27
    90'

Έναρξη του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης

• 23:26

Tέλος στα 90', πάμε για παράταση

• 23:22
    93'

Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Νάντες, ετοιμάζει αλλαγή ο Σκελότο

• 23:20

Διακοπή, στο έδαφος ο Νάντες

• 23:17
    90'

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

• 23:16
    89'

Ο Φερνάντο Γκάγκο στη θέση του Πάμπλο Πέρες

• 23:14
    87'

Κίτρινη κάρτα στον Μπάριος για... λαβή στον Πέρες!

• 23:12

Να θυμίσουμε πως δεν μετράνε τα εκτός έδρας γκολ στους τελικούς. Αν μείνει το 1-1 πάμε σε παράταση.

• 23:10
    83'

Κίτρινη κάρτα στον Μαϊντάνα για σκληρό μαρκάρισμα στον Άμπιλα

• 23:08
    81'

Κίτρινη κάρτα στον Νάτσο Φερνάντες

• 23:07
    80'

Ο Λάσα σουτάρει, η μπάλα πάνω στα σώματα

• 23:05
    77'

Έμμεσο για την Μπόκα μέσα στην περιοχή της Ρίβερ!

• 23:01
    Το γκολ της Ρίβερ
  • 23:00
    74'

Στην θέση του Μοντιέλ, ο Μαγιάδα

• 22:59

Φοβερά δυνατά μαρκαρίσματα και από τις δυο πλευρές...

• 22:57
    68'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Ρίβερ

Σούπερ συνδυασμός, παράλληλη του Φερνάντες και τελείωμα με τη μία από τον Πράτο, που δεν δυσκολεύεται για το 1-1!

• 22:53

Οι παίκτες της Ρίβερ ελέγχουν πλήρως τον ρυθμό στο δεύτερο ημίχρονο

• 22:53
    66'

Κεφαλιά του Πράτο, μπλοκάρει εύκολα ο γκολκίπερ της Μπόκα

• 22:46
    58'

Έξω ο Πόνσιο (μέσος), μέσα ο Κιντέρο (μεσοεπιθετικός)

• 22:45
    56'

Οι άνθρωποι της Ρίβερ ζητούν πέναλτι σε πτώση του Πράτο εντός περιοχής από μαρκάρισμα του Αντράντα. Ο διαιτητής θα συμβουλευτεί το VAR.

• 22:39
    52'

Σούτ του Παλάσιος, κανένα πρόβλημα για τον Αντράντα.

• 22:37
    49'
    Πολύ καλή στιγμή για τη Ρίβερ

Εξαιρετική εναλλαγή της μπάλας, ο Πράτο την στρώνει στον Φερνάντες, με τον τελευταίο να σουτάρει και η μπάλα να φεύγει μόλις άουτ!

• 22:34
    47'
    Φάση για τη Ρίβερ

Εκτέλεση κόρνερ του Μαρτίνες, κεφαλιά του Μαϊντάνα, η μπάλα φεύγει πάνω από την εστία της Μπόκα.

• 22:32
    46'

• 22:18
    45'

Μετά τα πρώτα 45' η Μπόκα προηγείται της Ρίβερ με 1-0, χάρη στο τέρμα του Ντάριο Μπενεντέτο!

• 22:14
    44'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για την Μπόκα!

Εκπληκτική αντεπίθεση των "χεινέσες", απίθανη κάθετη μπαλιά του Νάντες, ο Μπενεντέτο "τσιμπά" φοβερά την μπάλα, βγαίνει απέναντι από τον Αρμάνι και ανοίγει το σκορ για την ομάδα του!

• 22:13
    43'

Κίτρινη κάρτα στον αρχηγό της Μπόκα, Πάμπλο Πέρες, για το επικίνδυνο πάτημά του, στον παίκτη της Ρίβερ.

• 22:11
    40'

Σέντρα από τα δεξιά του Βίγια για την Μπόκα, θα διώξει τελευταία στιγμή ο Αρμάνι προ του Μπενεντέτο.

• 22:05
    Εντωμεταξύ στους δρόμους του Μπουένος Άιρες...

ριβερ μποκα

• 22:03
    Με μια λέξη... Πάθος

ριβερ μποκα

• 22:01
    30'
    Μεγάλη φάση για την Μπόκα!

Εκτέλεση φάουλ του Μπενεντέτο, η μπάλα βρίσκει στο τείχος, έφτασε στον Πέρες που πριν σκοράρει, ο Κάσκο σώζει τη Ρίβερ!

• 21:57
    27'

Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για την Μπόκα και κίτρινη κάρτα στον Λεονάρντο Πόντσιο

• 21:56

Δυνατά μαρκαρίσματα και από τις δυο ομάδες. Συνηθισμένο φαινόμενο στα παιχνίδια των δυο ομάδων!

• 21:54
    23'

Φάουλ σε καλό σημείο για την Μπόκα από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

• 21:52
    20'
    Πρώτη φάση για τη Ρίβερ

Ο Φερνάντες θα κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, με την μπάλα ωστόσο να περνά πάνω από την εστία του Αντράντα.

• 21:41
    11'

Ο Πέρες θα βρεθεί σε πλεονεκτική θέση, το σουτ που επειχήρησε όμως θα βρει σε ετοιμότητα τον Αρμάνι!.

• 21:41
    10'

Σέντρα από τα αριστερά για την Μπόκα, στραβοκλωτσιά του Μαϊδάνα και παραχωρεί κόρνερ.

• 21:38

25ο παιχνίδι στην ιστορία των δυο ομάδων, για τον θεσμό: 10 νίκες η Μπόκα, 7 η Ρίβερ ενώ 8 παιχνίδια έχουν λήξει ισόπαλα.

• 21:38

2-2 είχε τελειώσει το πρώτο παιχνίδι, χωρίς να μετρούν τα εκτός έδρας γκολ στους τελικούς του Copa Libertadores

• 21:36

Χωρίς κάποια φάση μέχρι τώρα...

• 21:36
    Καμπιάσο και Τσόρι στο γήπεδο

ριβερ μποκα τσορι

• 21:32
    1'