LIVE: Ξάνθη-ΑΕΚ 0-1 (ΤΕΛΙΚΟ)

LIVE: Ξάνθη-ΑΕΚ (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 14/12/19 - 21:53

Αναμέτρηση με ιδιαίτερο ενδιαφέρον έχει και στις 20:00. Αφού η έκτη της βαθμολογίας, Ξάνθης, υποδέχεται στα Πηγάδια την 3η, ΑΕΚ, στο ντεμπούτο του Μάσιμο Καρέρα στον πάγκο των «κιτρινόμαυρων».

Οι γηπεδούχοι θέλουν να επιστρέψουν στα θετικά αποτελέσματα μετά το 2-0 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα. Ντεμπούτο θα κάνει στον πάγκο της ακριτικής ομάδας ο Γιώργος Παράσχος.

Ξάνθη
Ξάνθη
0-1
ΑΕΚ
ΑΕΚ
  • 21:53

Η ΑΕΚ με το τέρμα του Γαλανόπουλου, επικρατεί με 1-0 της Ξάνθης στο ντεμπούτο του Μάσιμο Καρέρα στον πάγκο της.

• 21:52
    94'

Μακρινό σουτ του Καμαρά, η μπάλα άουτ

• 21:49
    92'
    Αλλαγή για την ΑΕΚ

Ο Γιακουμάκης αντικαθιστά τον Ολιβέιρα

• 21:49
    90'

Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

• 21:46
    89'

Σιμόες αντί Λιβάγια

• 21:45
    88'
    Αλλαγή για την Ξάνθη

Εντουάρντο αντί Λισγάρα

• 21:42
    84'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για την ΑΕΚ!

Ανοίγει το σκορ η Ένωση! Ο Κρίσιτσιτς πατάει για τον Ολιβέιρα, ο Σόσα τον κόβει, ο επερχόμενος Γαλανόπουλος, με δυνατό δεξί σουτ νικά τον Αμπάντ!

• 21:40
    82'

Τερκί αντί Μπαριέντος

• 21:39
    80'

Βέρντε αντί Σβάρνα

• 21:35
    77'
    Αποβολή για την Ξάνθη!

Δεύτερη κίτρινη ο Φασίδης για φάουλ στον Χουλτ. Σωστή απόφαση!

• 21:33
    74'

Ντε Αμορίμ αντί Τζουρίτσκοβιτς

• 21:30
    72'

Κίτρινη ο Φασίδης για σκληρό μαρκάρισμα στον Γαλανόπουλο

• 21:26
    66'
    ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Ο Κρίστιτσιτς έκανε την πάσα, ο Χουλτ έχει τον Φασίδη να τον πιέζει, αλλά από τα ριπλέι, δεν προκύπτει παράβαση. Ο Ζαχαριάδης παίρνει πίσω το πέναλτι.

• 21:21
    63'

Κίτρινη ο Σβάρνας, για φάουλ στον Στούργκεον

• 21:21
    62'

Πρώτη τελική της Ξάνθης: Ο Κοβάτσεβιτς κάνει σέντρα, ο κεφαλιά προς τα πίσω του Τσιγκρίνσκι, ο Σόσα σουτάρει άουτ

• 21:16
    58'

Κίτρινη ο Καμαρά, για τράβηγμα στον Ολιβέιρα

• 21:14
    54'

Φανερή η πρόθεση του Καρέρα, να βάλει περισσότερο στο παιχνίδι σε ρόλο οκταριού και πιο κοντά στην αντίπαλη περιοχή τον Κρίστιτσιτς

• 21:10
    51'

Κίτρινη στον Μπαριέντος που εμπόδισε αντικανονικά τον Ολιβέιρα

• 21:03
    46'

Σέντρα β' μέρους

• 21:03

Χωρίς αλλαγές στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και οι δύο

• 20:49
    45'

Χωρίς να κρατήσει καθυστέρηση ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης σφυρίζει την λήξη του πρώτου μέρους. Με λίγες φάσεις, φυσιολογικό το 0-0

• 20:47
    44'

Σέντρα του Φασίδη, μπλόκαρε ο Μπάρκας

• 20:45
    42'

Κίτρινη ο Τζουρίτσκοβιτς για μαρκάρισμα στον Σβάρνα

• 20:42
    40'

Σέντρα του Τζουρίτσκοβιτς, άουτ

• 20:41
    38'

Σέντρα σουτ του Τζουρίτσκοβιτς στην αγκαλιά του Μπάρκα.

• 20:38
    36'

Ο Οικονόμου εξουδετερώνει ψύχραιμα την εκτέλεση φάουλ του Ντζουρίτσκοβιτς.

• 20:37

Ενδιαφέρον στοιχείο πάντως ως τώρα σε ένα ισορροπημένο ματς πως η ΑΕΚ προσπαθεί ν' ανακτά άμεσα την μπάλα, μόλις την χάνει στην μεσαία γραμμή

• 20:34
    27'

Η ΑΕΚ έχει ελαφρά υπεροχή στην κατοχή και προσπάθειες στην εστία.

• 20:23
    20'

Από τις κόντρες η μπάλα, φτάνει ξανά στα πόδια του Λιβάια, που σουτάρει από τον άξονα, ο Αμπάντ, πέφτει και μπλοκάρει αριστερά του

• 20:17
    13'
    Φάση για την ΑΕΚ

Ο Μάνταλος σε ένα σόλο, που τον φέρνει αριστερά από την εστία, η κόντρα στο σουτ και κόρνερ.