Μίλαν, περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα, να κλαις... (ΒΙΝΤΕΟ)

Μίλαν, περασμένα μεγαλεία και διηγώντας τα, να κλαίς... (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 17/12/17 - 17:08

Επιστρέφοντας στις αποκαρδιωτικές εμφανίσεις της πλειοψηφίας των φετινών τους αγώνων, η Μίλαν έπαθε νέο κάζο αυτή τη φορά από την προτελευταία της βαθμολογίας της Serie A, Βερόνα (3-0).

Έχοντας χαρίσει προ καιρού τον πρώτο πόντο στην τελευταία ομάδα του πρωταθλήματος (Μπενεβέντο) η ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο ανακούφισε και την Βερόνα!

Αρκούσε λοιπόν να μείνει πίσω στο σκορ στο 24’ από τον Καράτσιολο, για να την πάρει ξανά από κάτω. Διότι όχι μόνο δεν αντέδρασε, αλλά δέχθηκε δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο (από τον Κιν στο 55’ και τον Μπέσα στο 77’) που μετέτρεψαν την γκέλα σε συντριβή.

Για να ολοκληρωθεί, μάλιστα, το Βατερλό, ο Σούσο αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα στις καθυστερήσεις για εκτός φάσης χτύπημα σε αντίπαλο.