Μουντιάλ 2018: Τρομερός Κέιν, "λύτρωσε" την Αγγλία! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 19/06/18 - 00:10

Μουντιάλ 2018: Ο Χάρι Κέιν ξεκλείδωσε την άμυνα της Τυνησίας στο 91’, διαμορφώνοντας το 2-1 για την Αγγλία. Ο επιθετικός της Τότεναμ ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 11’, ενώ οι «αετοί της Καρχηδόνας» ισοφάρισαν στο 35’ με πέναλτι του Σασί.

Οι παίκτες του Σαουθγκέιτ ξεκίνησαν πολύ καλύτερα το παιχνίδι, όμως ήταν άστοχοι στο πρώτο μέρος, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο δεν βρήκαν πολλούς χώρους και ευκαιρίες, αφού οι Τυνήσιοι αμύνθηκαν πολύ καλύτερα. Μέχρι να έρθει ο Κέιν και να «σώσει» τους Άγγλους στις καθυστερήσεις.

Η επόμενη υποχρέωση των ομάδων είναι το ερχόμενο Σάββατο με την Τυνησία να αντιμετωπίζει το Βέλγιο και την Αγγλία να συγκρούεται με τον Παναμά.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Τυνησία (Μααλούλ Ναμπίλ): Χασέν (15’ Μπεν Μουσταφά) – Μεριάχ, Σ. Μπεν Γιουσέφ, Μπρον, Μααλούλ – Σκιρί, Μπαντρί, Σασί - Φ. Μπεν Γιουσέφ, Καζρί (85’ Καλιφά), Σλιτί (74’ Μπεν Αμόρ)

Αγγλία (Γκάρεθ Σαουθγκέιτ): Πίκφορντ - Γουόκερ, Στόουνς, Μαγκουάιρ - Τρίπιερ, Ντέλε Άλι (80’ Λόφτους-Τσικ), Χέντερσον, Λίνγκαρντ (93’ Ντάιερ), Γιανγκ – Στέρλινγκ (68’ Ράσφορντ), Κέιν