Μπάγερν έτοιμη για κούπα!

Ενημερώθηκε: 11/03/17 - 21:03

Αγκαλιά με τον τίτλο της Bundesliga βρίσκεται η Μπάγερν Μονάχου! Οι Βαυαροί επικράτησαν στο...ρελαντί της Άϊντραχτ Φρανκφούρτης, με 3-0 στο "Allianz Arena" του Μονάχου.

Η ομάδα της Φρανκφούρτης ήταν αρκετά καλή στο πρώτο ημίχρονο κι έχασε ευκαιρίες όμως μετά το γκολ του Λεβαντόφσκι στο 38’ κατέρρευσε. Τρία λεπτά μετά το 1-0 ήρθε και δεύτερο γκολ για τους γηπεδούχους (41’) με τον Ντάγκλας Κόστα, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Πολωνός φορ από το 55ο λεπτό.

Έτσι, η Μπάγερν άνοιξε την διαφορά της από την δεύτερη θέση στους δέκα βαθμούς, αφού η Λειψία ηττήθηκε 1-0 από την Βόλφσμπουργκ στην έδρα της. Οι "λύκοι", που πήραν τεράστια βαθμολογική ανάσα, άνοιξαν το σκορ νωρίς (9’) με τον Μάριο Γκόμεζ και κράτησαν μέχρι το τελευταίο σφύριγμα το μεγάλο "διπλό".