Μπαρτσελόνα-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 3-0: Μεσι-ας! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 17/04/19 - 01:30

Με τον Λιονέλ Μέσι να βγαίνει μπροστά και να καθαρίζει την Γιουνάιτεντ με δύο γκολ σε πέντε λεπτά και τον Κουτίνιο να βάζει το... κερασάκι στην τούρτα με γκολάρα, η Μπαρτσελόνα επικράτησε 3-0 και προκρίθηκε στα ημιτελικά, δείχνοντας έτοιμη να επιστρέψει στην κορυφή μετά το 2015!

Ακόμη μία παράσταση από τον Μέσι, ο οποίος με ωραίο σόλο και άψογο πλασέ στο 16' έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ τέσσερα λεπτά μετά ο Ντε Χέα έκανε τραγική εκτίμηση και δεν κατάφερε να διώξει το σχετικά αδύναμο πλασέ του Αργεντινού για το 1-0.

Μυθική γκολάρα από τον Κουτίνιο στο 61ο λεπτό, διαμόρωσε το τελικό σκορ και σε συνδυασμό με το 1-0 του πρώτου αγώνα, οι Καταλανοί προκρίθηκαν στα ημιτελικά με συνολικό σκορ 4-0.

Μοναδική αήττητη ομάδα στο Champions League αλλά και που δεν έχει βρεθεί πίσω στο σκορ τη φετινή σεζόν η Μπαρτσελόνα, περιμένει έναν εκ των Λίβερπουλ ή Πόρτο στα ημιτελικά!

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Μπαρτσελόνα (Ερνέστο Βαλβέρδε): Τερ Στέγκεν - Σέρτζι Ρομπέρτο (71’ Σεμέδο), Πικέ, Λενγκλέ, Τζόρντι Άλμπα - Μπουσκέτς, Αρτούρ (75’ Βιδάλ), Ράκιτιτς – Κουτίνιο (81’ Ντεμπελέ), Σουάρες, Μέσι

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ): Ντε Χέα - Τζόουνς, Λίντελοφ, Σμόλινγκ, Γιανγκ - Φρεντ, ΜακΤόμινεϊ, Πογκμπά – Λίνγκαρντ (80’ Αλέξις), Μαρσιάλ (65’ Νταλό), Ράσφορντ (73’ Λουκάκου)