NBA: Celtics σαν... πρωταθλητές! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 17/11/17 - 11:20

Οι Boston Celtics νίκησαν με 92-88 και τους Warriors, διεύρυναν στα 14 ματς το αήττητο σερί τους παραμένοντας η κορυφαία ομάδα στο ΝΒΑ (14-2).

Ο Kyrie Irving μπορεί να είχε 16 πόντους με 4/16 σουτ, αλλά πέτυχε 11 από αυτούς στην τελευταία περίοδο, συμπεριλαμβανομένων και δύο βολών στο φινάλε που "καθάρισαν" το παιχνίδι. Ο Jaylen Brown με 22 πόντους και ο Al Horford με άλλους 8 και 11 ριμπάουντ ήταν επίσης εξαιρετική για την ομάδα του Brand Stevens.

Ο Kevin Durant είχε 24 πόντους για τους πρωταθλητές που προηγήθηκαν νωρίς μέχρι και με +17, αλλά τα υπόλοιπα ατού υστέρησαν, με τον Steph Curry να μένει στους 9 με 3/14 σουτ και 4 λάθη και τον Klay Thompson στους 13 με 5/18 προσπάθειες.

Τέλος, oι Rockets διέλυσαν με 142-116 τους Suns (πετυχαίνοντας 90 πόντους στο πρώτο ημίχρονο) στο Φίνιξ, με τον James Harden να κάνει όργια με 48 πόντους (18/18 βολές, 6/11 δίποντα, 6/11 τρίποντα). 7 ασίστ, 2 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα σε 35 λεπτά.

Ο Chris Paul σε ένα 20λεπτο είχε 11 πόντους, 10 ασίστ, 4 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα δείχνοντας σε καλή κατάσταση.

Ο Greg Monroe είχε 20 πόντους και 11 ριμπάουντ για τους γηπεδούχους, που δεν μπόρεσαν να είναι καθόλου ανταγωνιστικοί.