NBA: Ισοπέδωσαν τους Bulls, οι Warriors! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 25/11/17 - 16:26

Οι Chicago Bulls έπιασαν στον ύπνο, τους πρωταθλητές Golden State Warriors και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ, στο πρώτο δεκάλεπτο με τρείς πόντους διαφορά. Αυτό ήταν και μεγάλο λάθος τους, όμως...

Ο Steph Curry και η παρέα του... νευρίασαν και αυτό είχε ως αποτέλεσμα, οι Warriors να πάρουν τη νίκη αλλά με τεράστιες διαστάσεις. Τελικό σκορ 143-94, δηλαδή διαφορά 49 πόντων, η οποία εκτοξεύθηκε στην δεύτερη περίοδο εκεί που οι γηπεδούχοι σκόραραν 45 πόντους έναντι 21 των "ταύρων" και έδωσαν συνέχεια στην επόμενη με επιμέρους σκορ 36-13!

Ο Curry που δεν αγωνίστηκε στην τελευταία περίοδο έμεινε στους 33 πόντους, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι δεν αγωνίστηκε ο Durant, ο οποίος είχε στραμπουλίξει το πόδι του και ο Green για να ξεκουραστεί.

Με τον Lebron James, να πραγματοποιεί μια τεράστια εμφάνιση, πετυχαίνοντας τρίπλ ντάμπλ, οι Cleveland Cavaliers, επικράτησαν των Charlotte Hornets με 100-99. Ο "βασιλιάς" τελείωσε το παιχνίδι με 27 πόντους 16 ριμπάουντ και 13 ασίστ, ενώ σημαντικός παράγοντας για τη νίκη των Cavs, ήταν η εξαιρετική αμυντική τους, λειτουργία.