NBA: Με... τα χίλια ζόρια οι Warriors (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 28/10/17 - 13:43

Μπορεί να μην έκαναν και την καλύτερη εμφάνισή τους, όμως οι Golden State Warriors, με ένα ξέσπασμα στα τελευταία λεπτά, πήραν τη νίκη επι των Washington Wizards με 120-117, με τους φιλοξενούμενους "μάγους", να φτάνουν τη διαφορά και στους 18 πόντους!

Οι πρωταθλητές μπόρεσαν να νικήσουν, περνώντας μπροστά στο σκορ για πρώτη φορά στην τέταρτη περίοδο. Στη συνέχεια ξέφυγαν με επτά πόντους (116-109) και στο τέλος κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα παρά την προσπάθεια των Wizards.

Καλύτερος του αγώνα ο Durant ο οποίος με 31 πόντους και 11 ριμπάουντ ήταν ο ακρογωνιαίος λίθος στην αντεπίθεση των πρωταθλητών. Ο Curry πέτυχε 20 πόντους και ο Thompson 18, ενώ σημαντικό ρόλο έπαιξε ο Looney ο οποίος κλήθηκε να καλύψει το κενό του Green όταν εκείνος αποβλήθήκε και το έκανε πολύ καλά. Από την άλλη πλευρά ο Scott με 14 πόντους και 7 ριμπάουντ ήταν ο κορυφαίος των φιλοξενούμενων.

Στα αξισημείωτα το επεισόδιο ανάμεσα στον Draymond Green και τον Bradley Beal, με αποτέλεσμα οι διαιτητές να αποβάλουν και τους δύο μετά το περιστατικό. Σε μια διεκδίκηση ριμπάουντ ο Beal χτύπησε τον Green από πίσω στο κεφάλι με τον τελευταίο να μην στέκεται άπραγος.

pic.twitter.com/Dh7poEBOr2

OH MY.

October 28, 2017

Σε άλλο σημαντικό παιχνίδι της βραδιάς οι Timberwolves νίκησαν 119-116 την Thunder με τον Butler να κάνει παιχνιδάρα. Πέτυχε 25 πόντους με 7/10 σουτ και 11/13 βολές με εννέα πόντους στα τελευταία τέσσερα λεπτά του αγώνα. Για τη Thunder ο Westbrook ήταν ο καλύτερος με 27 πόντους αλλά ο Anthony, δεν ευστόχησε σε τρίποντο στο τέλος για να δώσει τη νίκη στην ομάδα της Οκλαχόμα.