NBA: Νέα νίκη για Cavaliers (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 29/01/18 - 13:41

Οι Cleveland Cavaliers σοβαρεύτηκαν στο τέλος και με ένα επί μέρους σκορ 31-17 στην τελευταία περίοδο έφτασαν εύκολα στη νίκη με 121-104, απέναντι στους μαχητικούς Detroit Pistons.

Κορυφαίος για το Κλίβελαντ ο Lebron James ο οποίος πέτυχε νταμπλ νταμπλ με 25 πόντους, 14 ασίστ και 8 ριμπάουντ. Πολύ καλή εμφάνιση από τον επίσης "διπλό" Kevin Love, ο οποίος ολοκλήρωσε το ματς με 20 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Καλή παρουσία είχε ο Κώστας Κουφός στην εκτός έδρας ήττα των Kings στον Σαν Αντόνιο κόντρα στους Spurs με 113-98. Ο Έλληνας σέντερ στα 31 λεπτά συμμετοχής είχε 6 πόντους και 12 ριμπάουντ.

Τέλος, οι Raptors κατάφεραν να καταβάλουν την αντίσταση των Lakers και με κορυφαίο τον Fred VanVleet (25 πόντους, 4 ασίστ), επικράτησε των "λιμνανθρώπων" στο Τορόντο με 123-111.