NBA: Οδηγεί τους Cavs o Lebron (BINTEO)

Ενημερώθηκε: 18/12/17 - 14:06

Τις 18 νίκες στα τελευταία 19 παιχνίδια έφτασαν οι Cleveland Cavaliers, που καθοδηγούμενοι από έναν εξαιρετικό Lebron James, επικράτησαν με 106-99 των Washington Wizards μέσα στην πρωτεύουσα.

Ο Lebron James έφτασε τα 61 τριπλ-νταμπλ στην καριέρα του και τα τέσσερα στα τελευταία πέντε ματς έχοντας 20 πόντους, 15 ασίστ και 12 ριμπάουντ, ενώ ο Kevin Love είχε 25 πόντους και 9 ριμπάουντ. Ο Bradley Beal με 27 πόντους το πάλεψε περισσότερο για τους γηπεδούχους.

Οι Raptors κράτησαν τους Kings στους 30 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο και επικράτησαν 108-93. Ο Κώστας Κουφός σε 25 λεπτά είχε 6 πόντους (3/9 δίποντα), 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 τάπα και 1 λάθος, ενώ ο Γιώργος Παπαγιάννης σε 12 λεπτά μέτρησε 4 πόντους (2/4 δίποντα), 4 ριμπάουντ, 1 τάπα και 1 λάθος.

Παρά τη σπουδαία εμφάνιση των Mario Hezonja (28π. με 8/12 τρίποντα) και Nikola Vučević (24π., 14 ριμπ.) οι Pistons βρήκαν τρόπο να "λυγίσουν" τους Magic με 114-110.

Ο Victor Oladipo συνέχισε την εξαιρετική σεζόν που διανύει με 26 πόντους στη νίκη των Pacers με 109-97 επί των Nets.