NBA: Σούπερ Harden, "πάτησε" τους Cavaliers (BINTEO)

Ενημερώθηκε: 10/11/17 - 11:34

O James Harden τα έκανε όλα με 35 πόντους, 11 ριμπάουντ, 13 ασίστ και 5 κλεψίματα στη νίκη των Rockets με 117-113 επί των Cavaliers. Ο Lebron James με 33 και ο Jeff Green με 27 πόντους ξεχώρισαν από το Κλίβελαντ, που με ένα 13-1 πλησίασε στον πόντο ενάμιση λεπτό πριν το τέλος, αλλά τελικά δεν απέφυγε την έβδομη ήττα του σε δώδεκα ματς.

Ο rookie DeAron Fox με σουτ στα 14’’ χάρισε στους Kings τη νίκη με 109-108 επί των Sixers που προέρχονταν από αήττητο πέντε αγώνων. Zach Randolph και Justin Jackson με 20 και 19 πόντους έκαναν τη διαφορά για το Σακραμέντο, που πήρε σημαντική βοήθεια και από τον Κώστα Κουφό με 8 πόντους (4/5 δίποντα), 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 τάπα σε 20 λεπτά.

Η προβληματική πορεία των Thunder συνεχίστηκε με ήττα 102-94 στο Ντένβερ. Ο Emmanuel Mudiay με 21 πόντους, 7 ριμπάουντ και 5 ασίστ κέρδισε τη μονομαχία με τον Russell Westbrook που έμεινε στους 13 πόντους με 6/22 σουτ.

Πέμπτη σερί νίκη επί των Pelicans πέτυχαν οι Raptors καθοδηγούμενοι από τον DeMar DeRozan που σταμάτησε στους 33 πόντους.

John Wall με 23 και Bradley Beal με 22 πόντους πήραν από το χέρι τους Wizards και τους οδήγησαν σε μάλλον εύκολη νίκη επί των Lakers.