Νέο στραβοπάτημα για τον Ολυμπιακό που έχασε στο «Καραϊσκάκης» από τον Ατρόμητο

Ενημερώθηκε: 01/10/17 - 19:28

Έναν ακόμη αγώνα, τέταρτο συνεχόμενο, μακριά από τη νίκη έμεινε ο Ολυμπιακός χάνοντας αυτή τη φορά από τον Ατρόμητο με 1-0 στο «Γ. Καραϊσκάκης», με τις αποδοκιμασίες των φίλων του Ολυμπιακού να δίνουν την έκταση της απογοήτευσης.

Οι «ερυθρόλευκοι» έχασαν από νωρίς, στο 13ο λεπτό τον Μπεν, με τον Τάκη Λεμονή να προχωρά σε αναγκαστική αλλαγή.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Ατρόμητος έπαιζε άμυνα, φροντίζοντας να μην δεχθεί γκολ, ωστόσο, ο Ολυμπιακός δεν εκμεταλλεύτηκε την παθητικότητά του.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος ανοίχτηκε περισσότερο και δημιούργησε μία ευκαιρία στο 43’ με τον Ντιγκινί. Στην δεύτερή του επίσκεψη στην περιοχή του Ολυμπιακού, στο 60’, ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Κιβρακίδη μετά από σέντρα του Ουαρντά.

Οι «ερυθρόλευκοι» απείλησαν στο 82’ με κεφαλιά του Ρομαό και στο 90’ με τον Νικολάου, ωστόσο, η μπάλα δεν τους έκανε το χατίρι. Ενώ διαμαρτύρονται και για ένα μη καταλογισθέν πέναλντι από το διαιτητή Αρετόπουλο στο 79’.

Μάντσον με την μπάλα να φεύγει από το πόδι του Σεμπά έπεσε άγαρμπά επάνω στον Βραζιλιάνο, χωρίς καμία πρόθεση να κινηθεί στην μπάλα που ήταν σε άλλη κατεύθυνση. Γκρέμισε τον παίκτη του Ολυμπιακού εντός περιοχής, ήταν πέναλτι που δεν καταλογίστηκε από τον Αρετόπουλο. Χωρίς λάθη οι επόπτες του.