Οι «ρουκέτες» που χάρισαν στον Παναθηναϊκό την πρόκριση (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 03/08/17 - 23:03

Ποδοσφαιρική δικαιοσύνη αποδόθηκε ακόμα και δύσκολα καθώς οι «πράσινοι» από το πρώτο δεκάλεπτο άρχισαν να πυροβολούν στην εστία της αζέρικης ομάδας.

Θεατής στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα ο Οδυσσέας Βλαχοδήμος που πραγματοποίησε εξαιρετικές επεμβάσεις. Έχασαν τα άχαστα οι πράσινοι στο πρώτο ημίχρονο που θα έπρεπε να είχαν το σκορ στο 0-4.

Κρίσιμες οι αλλαγές του Μαρίνου Ουζουνίδη που με την είσοδο Καμπέσας και Λουτσιάνο άλλαξε τελείως την ροή του αγώνα. «Φωνάζει» η ομάδα πως χρειάζεται σεντερ φορ.

τριφύλλι

Το πέταξε ένα τσουβάλι ευκαιρίες στο πρώτο μέρος και τελικά στο 52’ επιβεβαιώθηκε ο νόμος του ποδοσφαίρου. Οι Αζέροι προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Μολέδο κι έβαλαν «φωτιά» στο ματς με τους «πράσινους» να μοιάζουν προς στιγμήν σαστισμένοι.

Ο Ουζουνίδης διέγνωσε το πρόβλημα που πήγε να δημιουργηθεί, έριξε στο ματς Λουτσιάνο-Καμπέσας και γύρισε αμέσως το παιχνίδι, κάνοντας ματ στον προπονητή της Γκαμπάλα.

Στο 63’, ο Λουντ έπιασε άπιαστη βολίδα με το αριστερό μέσα από την περιοχή και ισοφάρισε, διώχνοντας το άγχος, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Καμπέσας έδειξε πως έχει τα «φόντα» να αλλάξει επίπεδο το τριφύλλι.
Αφού «χόρεψε» τον προσωπικό του αντίπαλο μέσα στην περιοχή, στη συνέχεια έπιασε εκπληκτικό διαγώνιο σουτ, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ, το οποίο δεν πήρε μεγαλύτερες διαστάσεις θριάμβου καθαρά από τύχη.