Παναθηναϊκός-ΑΕΛ 1-2: Υπάρχει πάτος;

Ενημερώθηκε: 27/10/19 - 20:20

Ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε με 2-1 από την ΑΕΛ στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της όγδοης αγωνιστικής της Super League 1, δεχόμενος γκολ και στο τέταρτο εντός έδρας φετινό ματς του και παράλληλα αποτυγχάνοντας να πάρει το πρώτο «τρίποντο» στο γήπεδό του.

Οι Θεσσαλοί προηγήθηκαν με γκολ στο 34ο δευτερόλεπτο του Μιλοσάβλιεβιτς, προτού ο Ουάρντα κάνει το 0-2 στο 57’, για να έρθει η μείωση του σκορ από τον Ζαχίντ στο 62ο λεπτό και σωρεία χαμένων ευκαιριών των «πράσινων» στη συνέχεια!

Ειδική μνεία πρέπει να γίνει και στη διαιτησία του Σιδηρόπουλου, ο οποίος με τη χρήση VAR δεν μέτρησε γκολ του Καμπετσή στο 0-1 και το 35’, για φάουλ του Δώνη στον Κρίστινσον, ενώ δεν απέβαλλε με απευθείας κόκκινη κάρτα, ως όφειλε, τον Ουάρντα στο 65ο λεπτό…

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Παναθηναϊκός (4-2-3-1): Διούδης, Αποστολάκης, Σένκεφελντ (79’ Κολοβός), Πούγγουρας, Χατζηθεοδωρίδης, Κουρμπέλης, Δώνης (60’ Μπεκ), Μπουζούκης, Ζαχίντ, Χατζηγιοβάνης, Καμπετσής (56’ Μακέντα)

ΑΕΛ (3-5-2): Κρίστινσον, Μπράλιτς, Μόρας, Μιχαήλ, Μπέρτος, Κάτσε (46’ Φατιόν), Σετσέροβιτς, Μιλοσάβλιεβιτς, Στάνκοβιτς, Ντάουντα (67’ Χαλκιαδάκης), Ουάρντα (86 Καρανίκας)

Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου).