Παναθηναϊκός-Λαμία 2-2: «Μπλόκο» στη Λεωφόρο

Dfff

Ενημερώθηκε: 17/02/24 - 23:17

Παναθηναϊκός και Λαμία ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 2-2 στη Λεωφόρο, για την 23η αγωνιστική της Stoiximan Super League, μετά από ένα παιχνίδι με... πολλές συγκινήσεις.

Οι «πράσινοι» είχαν δοκάρι στο 8’ με τον Σπόραρ, είδαν την ομάδα της Φθιώτιδας να μένει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Μαρτίνεθ στο 39’ και τον Καρλίτος να της δίνει το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, για να έρθει η ισοφάριση πριν την ανάπαυλα με τον Μπερνάρ

Μάλιστα, ο Παναθηναϊκός κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι, με τον ερχόμενο από τον πάγκο Γερεμέγεφ να του δίνει προβάδισμα στο 59’. Ο Τσιλούλης έφερε το ματς στα ίσα στο 68ο λεπτό, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία και για το 2-3 στο 79’, όπως και ο Σπόραρ στο 94', ενώ ο Κώτσιρας είχε κι αυτός δοκάρι στο πέμπτο λεπτό του επιπλέον χρόνου!

Το «τριφύλλι» έδειξε ένα πρόσωπο που δεν μας είχε συνηθίσει, παρουσιάζοντας επιπολαιότητα στην αντιμετώπιση συγκεκριμένων φάσεων και καταστάσεων σε άμυνα κι επίθεση, με αποτέλεσμα να υποχρεωθεί σε μια οδυνηρή «γκέλα».

Έτσι, ο Παναθηναϊκός έφτασε τους 51 βαθμούς, πέρασε στην πρώτη θέση με ματς περισσότερο, ενώ φιλοξενεί την Κηφισιά την επόμενη Κυριακή (25/02). Με την έκτη Λαμία να ανεβαίνει στους 34 πόντους, έχοντας να υποδεχτεί την ΑΕΚ μια ημέρα νωρίτερα, την επόμενη αγωνιστική.