Πανσερραϊκός-Βόλος 2-2: «Τσίμπησε» βαθμό στο 93'

Ματσάρα και απόλυτη μοιρασιά στις Σέρρες! Ο Πανσερραϊκός έμοιαζε να κρατάει στα χέρια του το τρίτο του σερί τρίποντο στο πρωτάθλημα, όμως ο Βόλος του το στέρησε και πήρε την ισοπαλία (2-2) χάρη σε πέναλτι του Χουάν Μανουέλ Γκαρσία στο 90+3'.   Με αυτόν τον τρόπο, οι Θεσσαλοί έβαλαν... χειρόφρενο στο σερί 5 ηττών που έτρεχαν και πήραν πολύτιμο βαθμό ξεπερνώντας τον Παναιτωλικό με 15 βαθμούς, ενώ οι γηπεδούχοι έμειναν στους 22 βαθμούς, κινδυνεύοντας να μείνουν ακόμη πιο πίσω από την εξάδα. Το ματς ήταν ανατρε

Πηγή Φωτογραφίας: EUROKINISSI

Ενημερώθηκε: 27/01/24 - 22:05

Ματσάρα και απόλυτη μοιρασιά στις Σέρρες!

Ο Πανσερραϊκός έμοιαζε να κρατάει στα χέρια του το τρίτο του σερί τρίποντο στο πρωτάθλημα, όμως ο Βόλος του το στέρησε και πήρε την ισοπαλία (2-2) χάρη σε πέναλτι του Χουάν Μανουέλ Γκαρσία στο 90+3'.

Με αυτόν τον τρόπο, οι Θεσσαλοί έβαλαν... χειρόφρενο στο σερί 5 ηττών που έτρεχαν και πήραν πολύτιμο βαθμό ξεπερνώντας τον Παναιτωλικό με 15 βαθμούς, ενώ οι γηπεδούχοι έμειναν στους 22 βαθμούς, κινδυνεύοντας να μείνουν ακόμη πιο πίσω από την εξάδα.

Το ματς ήταν ανατρεπτικό, με την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία να είναι ανώτερη στο πρώτο μέρος, αλλά τον Βόλο να βρίσκει γκολ με τον Γιασίν-Αμίν Ασεχνούν στην πρώτη του τελική προσπάθεια, στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Οι αλλαγές του Γκαρσία βελτίωσαν την επιθετική εικόνα του Πανσερραϊκού κι έφεραν την ανατροπή με πέναλτι του Κώστα Θυμιάνη και ωραίο γκολ του Παναγιώτη Δεληγιαννίδη, ωστόσο μια ανατροπή του Άγγελου Οικονόμου στον Γιώργο Μύγα έδωσε πέναλτι μέσω VAR στους Θεσσαλούς, και ο Γκαρσία δεν λάθεψε, υπογράφοντας το τελικό 2-2 στις καθυστερήσεις.