ΠΑΟΚ: Εμφανής βελτίωση - «Σεφτέ» ο Ολιβέιρα (ΒΙΝΤΕΟ)

ΠΑΟΚ: Εμφανής βελτίωση - «Σεφτέ» ο Ολιβέιρα

Ενημερώθηκε: 17/07/21 - 18:30

Την πρώτη του φιλική νίκη επί ολλανδικού εδάφους σημείωσε το Σάββατο (17/7) ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε 2-0 της Σαρλερουά.

Με τον Νέλσον Ολιβέιρα να ανοίγει λογαριασμό με τη φανέλα του «δικεφάλου του Βορρά» στο 47', ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Μουργκ, ο οποίος ήταν εκείνος που διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 89'.

Πολύ καλά στοιχεία, ειδικά στο πρώτο μέρος, από την ομάδα του Ρασβάν Λουτσέσκου, η οποία -ούσα καλή δημιουργικά κατά διαστήματα- δημιούργησε αρκετές τελικές. Πετυχαίνοντας, όμως, τον αντίπαλο πορτιέρε, Κόφι, σε πολύ καλή μέρα.

ΠΑΟΚ:

A' Ημίχρονο: Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Εσίτι, Σβαμπ, Α. Ζίβκοβιτς, Καγκάβα, Ουάρντα, Σφιντέρσκι.

B' ημίχρονο: Ζ. Ζίβκοβιτς, Τέιλορ, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Περέιρα, Νινούα, Τσιγγάρας, Μούργκ, Τζόλης (82' Λάμπρου), Βρακάς, Ολιβέιρα.