"Πάτησε" την Μπάγερν η Παρί, σπουδαίο "διπλό" για Σέλτικ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 28/09/17 - 01:05

Η Παρί Σεν Ζερμέν, έδειξε για ακόμα μια φορά τα... δόντια της, αυτή τη φορά απέναντι στην Μπάγερν Μονάχου, την οποία διέλυσε με 3-0 και έτσι βρίσκεται μόνη πρώτη στον δεύτερο όμιλο.

Μάλιστα, οι Βαυαροί ισοφάρισαν την πιο βαριά ήττα τους σε όμιλο του Champions League, με τον... θύτη να ήταν από την ίδια χώρα και συγκεκριμένα η Λιόν στις 6 Μαρτίου του 2001!

Μόλις στο 86ο δευτερόλεπτο, ο Ντάνι Άλβες άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Ουνάι Έμερι. Οι Παριζιάνοι συνέχισαν να πιέζουν, με την Μπάγερν να παρακολουθεί, με τον Καβάνι να πετυχαίνει το δεύτερό τους τέρμα στο 32’, με το 2-0 να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Με την ίδια ορμή μπήκε η Παρί και στο δεύτερο ημίχρονο, όπου από την αρχή έχανε τη μία ευκαιρία πίσω από την άλλη, μέχρι ο Νεϊμάρ να σκοράρει για τρίτη φορά στο 63’. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, δεν άλλαξε κάτι και έτσι οι Γάλλοι πήραν τη νίκη με το τελικό 3-0.

Η Σέλτικ, παρουσίασε μια εντυπωσιακή εικόνα στις Βρυξέλλες και σάρωσε με 3-0 την Άντερλεχτ, παίρνοντας το προβάδισμα για την τρίτη θέση, που οδηγεί στο Europa League.

Τα γκολ για την ομάδα Μπρένταν Ρότζερς, πέτυχαν οι Γκρίφιθς στο 38’, Ρόμπερτς στο 50’ και Σινκλαίρ στο 93’.

Άντερλεχτ: Μπόεκς, Ντεσχάχτ (57’ Στάντσιου), Σπάχιτς (44’ Εμπότζι), Γκέρκενς, Ονιεκούρου, Τσίπτσιου, Άπια, Τρέμπελ, Ντεντόνκερ, Τεόντορτσικ, Χανί (70’ Μπρούνο)

Σέλτικ: Γκόρντον, Σιμούνοβιτς, Ρόμπερτς (78’Φόρεστ), Μπράουν, Γκρίφιθς, Σινκλαίρ, Ρόγκιτς (65’ ΜακΓκρέγκορ), Μπογιάτα, Εντσάμ, Λούστιχ, Τιέρνεϊ