Πέρασε και από την Εσθονία η Εθνική (0-2)

Ενημερώθηκε: 10/10/16 - 23:51

Η Εθνική ομάδα ποδοσφαίρου, πέρασε και από το Ταλίν, επικρατώντας της Εσθονίας με 0-2, συνεχίζοντας το νικηφόρο σερί της, στον 8ο όμιλο των προκριματικών του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018.

Τέλειο ξεκίνημα για την Εθνική. Κόρνερ από τα δεξιά το οποίο εκτελεί ο Μάνταλος, ο Τοροσίδης πετιέται στην καρδιά της άμυνας και με όμορφη κεφαλιά ανοίγει το σκορ στο 2ο λεπτό!

Η εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Σταφυλίδη, στην κλειστή γωνία του Ακσάλου στο 61ο λεπτό, έκανε 0-2 για την Εθνική, που ουσιαστικά "κλέιδωσε" τη νίκη.

Καθοριστικός ο Ορέστης Καρνέζης στο φινάλε, καθώς με τις αποκρούσεις του δεν επέτρεψε στους Εσθονούς να ξαναμπούν στο παιχνίδι, κρατώντας το "0".

Εσθονία (Μάρτιν Ριμ): Ακσάλου, Τενίστε (30’ Καμς), Μπαράνοφ, Κλαβάν, Καλάστε, Μετς, Ντμιτρίγεφ (80’ Μοσνίκοφ), Λουτς (70’ Πούρχε), Βασίλγεφ, Μαρίν, Ζενιόφ

Στον πάγκο: Πικ, Βάικλα, Λόντακ, Ογιάμα, Νέμελο, Κρούγκλοφ, Ανιέρ, Ταμ, Κάιτ

Ελλάδα (Μίχαελ Σκίμπε): Καρνέζης, Μανωλάς, Παπασταθόπουλος (7’ Ταχτσίδης), Τοροσίδης, Σταφυλίδης, Μανιάτης (86’ Τζιόλης), Παπαδόπουλος, Μπακασέτας, Μάνταλος, Καρέλης, Μήτρογλου

Στον πάγκο: Γλύκος, Καπίνο, Γιαννιώτας, Οικονόμου, Βέλλιος, Χολέμπας, Πέτσος

Διαιτητής: Ιστβάν Βαντ (Ουγγαρία)

Γήπεδο: Le Coq Arena (Ταλίν)

Εσθονία: Αξαλού, Ντμιτρίγιεφ, Μαρίν, Ζενιόφ, Βασίλιεφ, Κλαβάν, Λούτς, Μετς, Καλάστε, Μπαράνοφ, Τενίστε

Ελλάδα: Καρνέζης, Μανιάτης, Μανωλάς, Κ. Παπαδόπουλος, Καρέλης, Μήτρογλου, Μπακασέτας, Τοροσίδης, Μάνταλος, Παπασταθόπουλος, Σταφυλίδης