Premier League: Δεν σταματά η Λίβερπουλ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 14/12/19 - 17:37

Την πορεία της προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος μετά από 30 χρόνια, συνεχίζει απτόητη η Λίβερπουλ, με τους "κόκκινους" να επικρατούν της Γουότφορντ με 2-0 στο Άνφιλντ".

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ τα βρήκε «σκούρα» στο ξεκίνημα από την εξαιρετική Γουότφορντ, η οποία θα μπορούσε κάλιστα να προηγηθεί, αλλά δεν «μάσησε» και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μοχάμεντ Σαλάχ που σκόραρε δις, έφτασε στην 7η διαδοχική της νίκη στην Πρέμιερ Λιγκ.

Το ματς ξεκίνησε διαφορετικά απ’ ότι θα περίμενε κανείς, με την Γουότφορντ να πιέζει την Λίβερπουλ και να δημιουργεί πολλές και μεγάλες ευκαιρίες. Οι φιλοξενούμενοι, όμως, ήταν άστοχοι και το «πλήρωσαν» όταν ο Σαλάχ έφυγε στην αντεπίθεση και με άψογο τελείωμα έδωσε το προβάδισμα στους «reds» στο 38ο λεπτό.

Ένα προβάδισμα το οποίο η ομάδα του Κλοπ το κράτησε άνετα στο δεύτερο μέρος σε αντίθεση με το πρώτο και «κλείδωσε» το τρίποντο, με τον Σαλάχ να σκοράρει ξανά στο 90ο λεπτό με τακουνάκι μετά από... κάτι σαν σουτ του Οριγκί.