Premier League: Η Λίβερπουλ δεν αστειεύεται! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 15/09/18 - 16:52

Φέτος είναι η χρονιά της και το φροντίζει να το δείχνει σε κάθε παιχνίδι της. Η Λίβερπουλ πέρασε και από το "Γουέμπλεϊ", επικρατώντας με 2-1 της Τότεναμ και συνεχίζει στην κορυφή της Premier League, έχοντας το απόλυτο μετά από 5 αγωνιστικές.

Ο Τζορτζίνιο Βαϊνάλντουμ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά το 1-0 στο 39’, για να έρθει ο Ρομπέρτο Φιρμίνο με κοντινό πλασέ στο 54' και να δώσει προβάδισμα νίκης στην ομάδα του.

Η Λίβερπουλ θα μπορούσε να είχε «καθαρίσει» πιο εύκολα το παιχνίδι, αν δεν ήταν η αστοχία και η επιπολαιότητα του Σάντιο Μανέ, του οποίου η συμμετοχή στη φάση του πρώτου λεπτού είχε σαν αποτέλεσμα να ακυρωθεί το γκολ του Φιρμίνο με τη χρήση VAR.

Η Τότεναμ μείωσε μεν, με τον Έρικ Λαμέλα να κατεβάζει ωραία τη μπάλα και να σουτάρει από πλάγια θέση έξω από την αντίπαλη μικρή περιοχή, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων αλλά ήταν αργά για κάτι παραπάνω.