Premier League: Ελπίζει για Champions League η Τσέλσι (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 31/03/19 - 19:30

Η Τσέλσι απέδρασε με τη νίκη από την Ουαλία (1-2) κάνοντας την ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα απέναντι στην Κάρντιφ και παρέμεινε στο ζωντανή στο κυνήγι μιας θέσης για το Champions League, της ερχόμενης περιόδου.

Με εκπληκτικό πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής άφησε... άγαλμα τον Κέπα κάνοντας το 1-0 και δίνοντας πολύ ισχυρό προβάδισμα σε μία αναμέτρηση που φαινόταν ότι θα κριθεί στις λεπτομέρειες.

Όσο περνούσε η ώρα, οι οπαδοί της Τσέλσι φώναζαν για την απόλυση του Μαουρίτσιο Σάρι, ωστόσο οι παίκτες του Ιταλού τεχνικού εντός αγωνιστικού χώρου έκαναν τη δουλειά τους. Στο 84' ο Αθπιλικουέτα με κεφαλιά και από θέση οφσάιντ ισοφάρισε δίνοντας άγριο σασπένς στα εναπομείναντα λεπτά και τελική η πίεση των Λονδρέζων δικαιώθηκε. Από σέντρα του Γουίλιαν και κεφαλιά του Λόφτους-Τσικ, η Τσέλσι στο 91' ολοκλήρωσε την ανατροπή των φιλοξενούμενων και πλέον έφτασε στους 60 βαθμούς, απέχοντας μόλις 1 βαθμό από την 4η θέση.