Premier League: "Καθάρισε" και την Τσέλσι η Σίτι! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 04/03/18 - 21:30

Σε μια αναμέτρηση που μπορούσε να έχει χαρακτήρα παράδοσης στέμματος, η Μάντσεστερ Σίτι έπαιξε ένα ανεπανάληπτο μονότερμα την Τσέλσι και τελικά οι «σίτιζενς» επικράτησαν μόλις 1-0.

Αυτός που είχε τη λύση απέναντι στο… πούλμαν των «μπλε» ήταν ο Μπερνάρντο Σίλβα, που στα πρώτα δευτερόλεπτα του β’ ημιχρόνου έπιασε στον ύπνο τους φιλοξενούμενους και εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Νταβίντ Σίλβα άνοιξε το σκορ, που όπως αποδείχθηκε ήταν και το τελικό σκορ.

Χαρακτηριστικό της κυριαρχίας της Σίτι αποτελεί το γεγονός ότι η Τσέλσι στο α’ ημίχρονο δεν είχε ούτε μία τελική προς την εστία του Έντερσον, ενώ ολοκλήρωσε το παιχνίδι με μόλις τρεις τελικές (όλες εκτός εστίας) και με κατοχή στο 31% από το 23% που είχε στο πρώτο 45λεπτο.