Premier League: Με ανατροπή και Μπατσουαγί η Τσέλσι (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 21/10/17 - 17:41

Η Γουότφορντ έδειξε σε ακόμα ένα παιχνίδι, πως πρόκειται για μια εξαιρετική ομάδα, όμως η Τσέλσι με... καρδιά πρωταθλήτριας επικράτησε με 4-2, στο "Σταμφορντ Μπριτζ" για την 9η αγωνιστική της Premier League.

Οι πρωταθλητές Αγγλίας, άνοιξαν το σκορ με φοβερό σουτ του Πέδρο στο 12ο λεπτό, όμως στη συνέχεια δεν μπόρεσαν να "καθαρίσουν" το ματς. Η ομάδα του Μάρκο Σίλβα ανέβασε σταδιακά την απόδοσή της και κατάφερε να ισοφαρίσει λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου (45+2’) με τον Ντουκουρέ.

Στο δεύτερο μέρος, η Γουότφορντ μπήκε πιο δυνατά και πήραε το προβάδισμα με τον Περέιρα, ύστερα από εξαιρετική αντεπίθεση. Το γκολ αποσυντόνισε τελείως την Τσέλσι, που δεν μπορούσε να συνέλθει και κινδύνεψε να δεχτεί και τρίτο τέρμα.

Όλα άλλαξαν με την είσοδο του Μπατσουαγί. Ο Βέλγος επιθετικός, που μπήκε στη θέση του Μοράτα (61’), δέκα λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς έκανε το 2-2 με όμορφη κεφαλιά (71’).

Οι μπλε "ξύπνησαν" και κατάφεραν να φτάσουν στο τρίτο γκολ με κεφαλιά του Αθπιλικουέτα στο 87’ έπειτα από σέντρα του Γουίλιαν. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στις καθυστερήσεις του ματς ο Μπατσουαγί (90+5’).