Premier League: Πήρε το βαθμό στο "Άνφιλντ" η Τσέλσι (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 25/11/17 - 22:59

Σκόρπισε... σιγή στο "Άνφιλντ" ο Γούιλιαν! Η Λίβερπουλ κρατούσε τη νίκη στα χέρια της, με το γκολ του Σαλάχ, όμως ο Βραζιλιάνος στο 86', πάγωσε τους "ρεντς", χαρίζοντας το βαθμό στην Τσέλσι (1-1).

Μετά από ένα ημίχρονο με καλές στιγμές για τις δύο ομάδες και μια ανωτερότητα των φιλοξενούμενων, η Λίβερπουλ μπήκε πιο δυνατά στην επανάληψη και έψαξε το γκολ που θα της έδινε το προβάδισμα.

Και το βρήκε με τον συνήθη ύποπτο. Μετά από ωραία κυκλοφορία της μπάλας και πάσα του Τσάμπερλεϊν, ο Σαλάχ πήρε ωραία την μπάλα μπροστά του και δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Κουρτουά για το 1-0 στο 65ο λεπτό.

Το γκολ αυτό έδειξε να ξυπνάει την Τσέλσι, οι παίκτες της οποίας βγήκαν μπροστά και έψαξαν το γκολ. Τα λεπτά περνούσαν, οι γηπεδούχοι έδειχναν να αντέχουν αλλά την πάτησαν στο 86ο λεπτό. Τρία λεπτά μετά την είσοδό του, λοιπόν, στο ματς, ο Γουίλιαν έγινε κάτοχος της μπάλας έξω και δεξιά από την περιοχή και έκανε μια λόμπα, κάτι που έμοιαζε ανάμεσα σε σέντρα και σουτ, νικώντας τον Μινιολέ για το τελικό 1-1.