Ρεάλ Μαδρίτης-Ολυμπιακός 75-67: Το όνειρο έγινε εφιάλτης

Ενημερώθηκε: 03/02/22 - 00:00

Αν και έκλεισε το πρώτο ημίχρονο στο +14 και άντεξε στην αντεπίθεση της Ρεάλ στην τρίτη περίοδο, ο Ολυμπιακός τα έκανε… μαντάρα στα τελευταία λεπτά και ηττήθηκε 75-67, στη Μαδρίτη.

Το ματς ήταν στην ισοπαλία (65-65) στα 3:19’’ πριν από τη λήξη, ωστόσο από εκείνο το σημείο και μέχρι τη λήξη οι «ερυθρόλευκοι» έχαναν τη μία επίθεση πίσω από την άλλη, με τους Ρούντι και Γιουλ αντίθετα να πετυχαίνουν καθοριστικά τρίποντα και να «σφραγίζουν» το ροζ φύλλο για τη «βασίλισσα», που την κράτησε μόνη στην κορυφή με 19-3.

Από την άλλη, οι Πειραιώτες γνώρισαν την τέταρτη σερί τους ήττα και υποχώρησαν στο 12-9, ενώ καλούνται να βρουν την ενέργεια που σπατάλησαν, καθώς ακολουθεί το κρίσιμο ματς με την Μπασκόνια (4/2).