Serie A: Στο κυνήγι της Νάπολι η Γιουβέντους! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 17/12/17 - 19:35

Η Γιουβέντους δεν αντιμετωπίσε κανένα πρόβλημα στην έδρα της Μπολόνια, επικρατώντας με 3-0 και έτσι προσπέρασε την Ίντερ και διατηρήθηκε στο -1 από την κορυφή και την πρωτοπόρο Νάπολι.

Το σκορ για την ομάδα του Αλέγκρι άνοιξε στο 27ο λεπτό ο Πιάνιτς, ενώ πριν καν συμπληρωθούν 10 λεπτά ο Μάντζουκιτς (36’) διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων.

Το "τρίποντο" καθάρισε στο 64’ όταν ο Ματουιντί έγραψε το 3-0 το οποίο διατηρήθηκε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα. Δεν αγωνίστηκε κι έμεινε στον πάγκο ο Βασίλης Τοροσίδης για τους "ροσομπλού".

Στα υπόλοιπα ματς, η Φιορεντίνα «κόλλησε» στο 0-0 με την Τζένοα. Μεγάλη νίκη πήρε η Κροτόνε που επικράτησε 1-0 κόντρα στην Κιέβο. Σημαντικό «διπλό» και βαθμολογική ανάσα και για την Σασουόλο, που έφυγε με το τρίποντο από την έδρα της Σαμπντόρια (0-1).