Super League: Ανέβηκε τρίτος ο Ατρόμητος!

Ενημερώθηκε: 17/02/18 - 19:53

Ο Ατρόμητος με buzzer beater του Χατζηισαΐα στο 91', πήρε μεγάλη νίκη στην Τρίπολη επί του Αστέρα με 1-0 και πέρασε 3ος από τη στιγμή που στον Ολυμπιακό έχει επιβληθεί τιμωρία αφαίρεσης τριών βαθμών.

Η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι έπειτα από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, που ο Αστέρας κατάφερε να κυριαρχήσει μόνο στα... σημεία στο β' μισό του 45λέπτου, μπήκε καλύτερα στο β' μέρος, έψαξε πιο ζωηρά το γκολ συγκριτικά με τους ακίνδυνους σε αυτό το χρονικό διάστημα γηπεδούχους και δικαιώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Από κόρνερ του Γιαννούλη, ο υψηλόσωμος κεντρικός αμυντικός ακούμπησε την μπάλα όσο έπρεπε για να τη στείλει στα δίχτυα του Αθανασιάδη, διαμορφώνοντας το τελικό 1-0, που «εκτόξευσε» τον Ατρόμητο.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

Αστέρας Τρίπολης (Σ. Παντελίδης): Αθανασιάδης, Μπέρτος, Πασαλίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Τόνσο, Καλτσάς (74' Κυριακόπουλος), Τσιλιανίδης (61' Ζααντί), Μανιάς (77' Δουβίκας)

Στον πάγκο: Τσιφτσής, Σελίν, Κώτσιρας, Ντουντού

Ατρόμητος: Γιαννιώτης, Κιβρακίδης, Χατζηϊσαΐας, Ρισβάνης, Γιαννούλης, Μπουσούλατζιτς, Σάκιτς (46' Ντάουντα), Μάντσον, Ντιγκινί (58' λ. τρ. Μπρούνο), Βασιλακάκης, Ουάρντα (94' Καρασαλίδης)

Στον πάγκο του Ατρόμητου: Μίρκοβιτς, Ούμπιδες, Νάτσος, Κωτσόπουλος

Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης