Super League: Τέζαρε τον Απόλλωνα η Λαμία

Ενημερώθηκε: 25/11/17 - 21:27

Ο Απόλλωνας ήταν πολύ καλύτερος από τη Λαμία, βρήκε το γκολ στο τέλος όμως δεν πήρε τη νίκη. Η Λαμία όμως, κατάφερε να απαντήσει χάρη σε πέναλτι του Πίτι στις καθυστερήσεις και να σώσει τον βαθμό (1-1).

Αρκετά καλό το πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να "ανοίγουν" τον ρυθμό. Έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ η ομάδα του Τεννέ με τον Βουό στο 9’, όμως στη συνέχεια η "Ελαφρά Ταξιαρχία" ανέβασε στροφές και πήρε τον έλεγχο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Βούλιτς είχε τον απόλυτο έλεγχο και στο φινάλε στρίμωξε για τα καλά τους φιλοξενούμενους. Στο 88ο λεπτό, ο Ελμπάζ με ψύχραιμη προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και όλα έδειχναν πως θα της χαρίσει και τους τρεις βαθμούς.

Τελικά, δύο λεπτά αργότερα ο Κύργιας ανέτρεψε τον Όμο στην περιοχή, ο ρέφερι έδωσε σωστά πέναλτι και ο Πίτι έσωσε τον βαθμό για τη Λαμία (90+2’).

Απόλλων Σμύρνης (Ζόραν Βούλιτς): Τσόβιτς, Κοντοές, Κύργιας, Κονέ, Αλμπάνης, Μάατσι (66’ Σιατραβάνης), Ανιέτε, Καστιγέχος (52’ Ελμπάζ), Μπιτζιμίν, Παπάζογλου, Κούρος

Στον πάγκο: Χουάντερσον, Ντάσιος, Κιταμπάλα, Μενδρινός, Χουάρες

Λαμία (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Ασίγκμπα, Παντελιάδης (63’ Αναστασόπουλος), Κουκόλης, Κουτρομάνος, Βασιλαντωνόπουλος, Όμο, Μπλάζιτς, Λινάρδος (50’ Πίτι), Βουό, Βάντερσον (79’ Ακόστα)

Στον πάγκο: Μελίσσας, Τσούκαλος, Φράγκος, Μπουλούλης