Συνεχίζουν αήττητες Γιουβέντους, Λέστερ ισοπαλίες ανάμεσα σε Λεβερκούζεν, Τότεναμ και Μονακό, ΤΣΣΚΑ Μόσχας

Ενημερώθηκε: 19/10/16 - 00:02

Άνοιξε η αυλαία της 3ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του UEFA Champions League, με 8 αναμετρήσεις.

Στον 5ο όμιλο, η Λεβερκούζεν έπεσε στον "τοίχο" που ονομάζεται Ούγκο Γιορίς και έμεινε στο 0-0 με την Τότεναμ στη Γερμανία. Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας προηγήθηκε με τον Τραορέ στο 34', όμως η "επτάψυχη" Μονακό, του Ζαρντίμ, πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας με τον Μπερνάρντο Σίλβα στο 87ο λεπτό.

Η Λέστερ, συνέχισε την ξέφρενη πορεία της, στη διοργάνωση, κάνοντας το "3 στα 3", επικρατώντας της Κοπεγχάγης με 1-0 στο "King's Power Stadium" και παραμένει αήττητη στον όμιλο. Τεράστιο "διπλό" το οποίο αυξάνει αρκετά τις πιθανότητες πρόκρισης στην επόμενη φάση του Τσάμπιονς Λιγκ πήρε η Πόρτο στο Βέλγιο! Αν και είχε βρεθεί πίσω στο σκορ από το 12ο λεπτό, επικράτησε 1-2 της Μπριζ χάρη σε ένα πέναλτι του Αντρέ Σίλβα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, σοκάροντας τους γηπεδούχους που πίστευαν ότι θα κατακτούσαν τον πρώτο τους βαθμό.

Για τον 7ο όμιλο, η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε άνετα της Λέγκια Βαρσοβίας με 5-1 στο "Σαντιάγκο Μπερναμπέου", ενώ και η Μπορούσια Ντόρτμουντ "πέρασε" από την έδρα της Σπόρτινγκ, στη Λισαβόνα με 1-2.

Τέλος, για τον 8ο όμιλο, η Γιουβέντους, αγωνιζόμενη με 10 παίχτες, "απέδρασε" από την έδρα της Λιόν, με το καταπληκτικό γκολ του Κουαδράδο, ενώ σε τροχιά πρόκρισης έμεινε η Σεβίλλη, επικρατώντας της Ντιναμό Ζάγκρεμπ 0-1, με το τέρμα του Σαμίρ Νασρί.