Τέζαρε την Λίβερπουλ η Γουότφορντ! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 12/08/17 - 17:00

Αδιόρθωτη η Λίβερπουλ! Οι "κόκκινοι" παρουσίασαν τεράστια κενά στην άμυνα και παρότι ανέτρεψαν το εις βάρος τους, 2-1 του ημιχρόνου, δέχτηκαν το... σοκ, από τη Γουότφορντ, στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με σκόρερ τον Μπρίτος.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα και έφτασαν στο γκολ μόλις στο 8’. Κόρνερ του Χολέμπας, κεφαλιά του Οκάκα και 1-0! Οι παίκτες του Κλοπ είχαν πολλά προβλήματα στη μεσαία γραμμή και δεν μπορούσαν να κάνουν ούτε φάση.

Στη μοναδική τους ομαδική προσπάθεια έφτασαν στο γκολ με τον Μανέ να κάνει το 1-1 στο 29’ με την πρώτη προσπάθεια των "κόκκινων" στο ματς. Η χαρά τους, όμως, δεν κράτησε για πολύ, καθώς ύστερα από αλλεπάλληλα λάθη στην άμυνα ήρθε ο Ντουκουρέ να κάνει το 2-1 στο 32’ από κοντά.

Από το 35' και έπειτα, η ομάδα του Κλοπ έπαιξε ωραίο και γρήγορο ποδόσφαιρο, έχοντας σε τρελά κέφια τον Μοχάμεντ Σαλάχ, ο οποίος, στο επίσημο ντεμπούτο του, κέρδισε το πέναλτι για το 2-2 του Φιρμίνο στο 55' και δύο λεπτά αργότερα… άνοιξε λογαριασμό, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του.

Η Λίβερπουλ ήταν καλύτερη στη συνέχεια και αν ήταν πιο θα είχαν καθαρίσει το παιχνίδι. Ο... νόμος του ποδοφαίρου ίσχυσε για ακόμα μια φορά. Στο 94', οι "κόκκινοι" δέχθηκαν ξανά γκολ από κόρνερ, με τον Μπρίτος να σκοράρει από κοντά πιθανότατα από θέση οφσάιντ και τον Μινιολέ να φέρει ευθύνη...

Γουότφορντ (Μάρκο Σίλβα): Γκόμες, Γιάνμαατ (18’ Φεμενία), Καμπούλ, Μπρίτος, Χολέμπας, Ντουκουρέ, Τσαλόμπα, Κλέβερλι, Άμραμπατ, Περέιρα (46’ Ριτσάρλισον), Οκάκα (63’ Γκρέι)

Λίβερπουλ (Γίργκεν Κλοπ): Μινιολέ, Αλεξάντερ-Άρνολντ (90+1’ Γκόμεζ), Λόβρεν, Μάτιπ, Μορένο, Χέντερσον, Τσαν, Βαϊνάλντουμ, Σαλάχ (86’ Μίλνερ), Μανέ, Φιρμίνο (81’ Οριζί)