Ξεκίνημα με νίκη για Ελβετία (video&slideshow)

Ενημερώθηκε: 11/06/16 - 18:06

Η Ελβετία επικράτησε της Αλβανίας με 0-1 και πολύ άγχος έφτασαν στη νίκη, στην πρώτη αγωνιστική του πρώτου ομίλου του EURO 2016. Πολύ όμορφο παιχνίδι, με τις δυο ομάδες να χάνουν ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.

Στο 5ο λεπτό, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Σακίρι, ο Σάαρ, εκμεταλλέυτηκε την άστοχη έξοδο του Μπερίσα και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για την Ελβετία. Η Αλβανία, αναγκάστηκε να αγωνιστεί για παραπάνω από ένα ημίχρονο με 10 παίχτες, λόγω της αποβολής του Λορίκ Τσάνα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Παρά την ήττα, η Αλβανία έδειξε πολύ καλή εικόνα μέσα στον αγωνιστικό χώρο και θα μπορούσε να είχε φτάσει στην ισοφάριση, με τις ευκαιρίες που έχασε. Δυο δοκάρια για την Ελβετία, με τον Σεφέροβιτς να μην μπορεί να νικήσει σε δυο τετ α τετ τον Μπερίσα.

Albania vs Switzerland 0-1 HD All Goals...