Δεν καταλαβαίνει η "Βασίλισσα" (ΒΙΝΤΕΟ)

Δεν καταλαβαίνει η "Βασίλισσα"

Ενημερώθηκε: 26/09/17 - 23:52

Παίζοντας σαν πρωταθλήτρια Ευρώπης, η Ρεάλ Μαδρίτης πέρασε με το επιβλητικό 3-1, από το "Signal Iduna Park", με την Ντόρτμουντ να μην μπορεί να σταματήσει την επέλαση της "βασίλισσας".

Η ομάδα του Ζιντάν προηγήθηκε με γκολάρα του Μπέιλ στο 18’ και λίγο μετά την σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο διπλασίασε τα τέρματά της με τον Ουαλό να "σερβίρει" και τον Ρονάλντο να εκτελεί (50’).

Οι Βεστφαλοί ξαναμπήκαν στο ματς τέσσερα λεπτά αργότερα με τον Ομπαμεγιάνγκ, πίεσαν για την ισοφάριση (54’), όμως στο 79’ ο "CR7" τους έδωσε την χαριστική βολή, που με έναν κεραυνό έστειλα τη μπάλα, στα δίχτυα του Μπούρκι.

Σε ολόκληρο το παιχνίδι αγωνίστηκε ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος, ο οποίος κέρδισε σχεδόν όλες τις προσωπικές μονομαχίες και είχε πολύ καλή παρουσία.

κειν

Με χατ-τρικ του Χάρι Κέιν, η Τότεναμ πέρασε… αέρα από το "ΓΣΠ", επικράτησε 3-0 του ΑΠΟΕΛ και έκανε άλμα πρόκρισης στους "16" του Champions League.

Στο 35', ο Άγγλος στράικερ έφυγε στην πλάτη της άμυνας και με εξαιρετικό πλασέ έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους, με το 1-0 να παραμένει μέχρι το ημίχρονο.

Ο Κέιν δεν σταμάτησε εκεί και σκοράροντας δις σε διάστημα πέντε λεπτών (62’, 67’), το πρώτο με ωραίο πλασέ και το δεύτερο με καρφωτή κεφαλιά, διαμόρφωσε το 3-0 το οποίο δεν άλλαξε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή, παρά τις φιλότιμες προσπάθειες της ομάδας του Γιώργου Δώνη για να πετύχει το γκολ της τιμής.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής:
Ντόρτμουντ-Ρεάλ 1-3
(54’ Ομπαμεγιάνγκ - 18’ Μπέιλ, 50’, 79’ Ρονάλντο)

Τα τελικά αποτελέσματα της βραδιάς

5ος όμιλος: Σεβίλλη – Μάριμπορ (3-0), Σπαρτάκ Μόσχας – Λίβερπουλ (1-1)

6ος όμιλος: Μάντσεστερ Σίτι - Σαχτάρ Ντόνετσκ (2-0), Νάπολι – Φέγενορντ (3-1)

7ος όμιλος: Μπεσίκτας – Λειψία (2-0 σε εξέλιξη), Μονακό – Πόρτο (0-3)

8ος όμιλος: ΑΠΟΕΛ – Τότεναμ (0-3), Ντόρτμουντ - Ρεάλ Μαδρίτης (1-3)

• 23:39
    94'

Με τον Κριστιάνο Ρονάλντο να πετυχαίνει 2 τέρματα, η Ρεάλ Μαδρίτης πέρασε από την έδρας της Μπορούσια Ντόρτμουντ, με 1-3, κάνοντας το "2 στα 2" στον όμιλό της. Από την άλλη, οι Βεστφαλοί παραμένουν χωρίς βαθμό και πλέον δυσκολεύει η υπόθεση πρόκριση στους "16" του Champions League.

• 23:37
    93'
    Φάση για την Ρεάλ

Κεφαλιά-ψαράκι από τον Σέρχιο Ράμος, νέα επέμβαση του Μπούρκι!

• 23:36
    90'

Μείωσε η Φέγενορντ με τον Άμραμπατ (Νάπολι-Φέγενορντ 3-1), θρίαμβος της Πόρτο, 0-3 την Μονακό, σκόρερ ο Λαγιούν!

• 23:34
    90'

"Καθαρίζει" το παιχνίδι η Σίτι, με τον Στέρλιγκ, κάνοντας το 2-0 απέναντι στη Σαχτάρ.

• 23:33
    90'

Ο Ασένσιο μπήκε με θράσος στην περιοχή της Ντόρτμουντ, ο Μπούρκι όμως είπε "όχι" στο τέταρτο γκολ της "Βασίλισσας".

• 23:32
    90'
    Καθυστερήσεις

Τέσσερα λεπτά επιπλέον χρόνος, στο δεύτερο ημίχρονο.

• 23:30
    85'
    Αλλαγή για τη Ρεάλ

Στη θέση του Γκάρεθ Μπέιλ, ο Λούκας Βάσκεθ.

• 23:27
    82'
    Φάση για την Ντόρτμουντ

Ο Ομπαμεγιάνγκ πιάνει την κεφαλιά από καλή θέση, η μπάλα όμως καταλήγει στην αγκαλιά του Νάβας.

• 23:25
    83'

Χατ-τρικ και από τον Μπεν Γιεντέρ και... Σεβίλλη-Μάριμπορ 3-0!

• 23:24
    79'
    ΓΚΟΟΟΟΛ!!! Για τη Ρεάλ!

Και ξαφνικά... Ρονάλντο! Κόντρα στη ροή του ματς, ο Πορτογάλος έφυγε στην κόντρα και με έναν "κεραυνό" έστειλε τη μπάλα στην κλειστή γωνία του Μπούρκι για το 1-3 της Ρεάλ!

• 23:22
    78'

Ασφυκτικά πιέζει τη Ρεάλ, η Ντόρτμουντ, όμως δεν μπορεί να διασπάσει την άμυνα των Μαδριλένων. Εξαιρετικό παιχνίδι από τον Μπέιλ.

• 23:21
    77'
    Αλλαγές για τις δυο ομάδες

Από πλευράς Ντόρτμουντ, θα περάσει στο παιχνίδι ο Πούλισιτς στη θέση του Γκέτσε. Ο Ζιντάν από την άλλη ρίχνει μέσα τον Σέρχιο Ασένσιο, στη θέση του Ίσκο.

• 23:20
    76'
    Μεγάλη φάση για τη Ρεάλ!

Ο Μπούρκι κάνει μια εκπληκτική επέμβαση, στην... οβίδα του Ίσκο!

• 23:17
    69'

Ο Αμπουμπάκαρ δίνει προβάδισμα δυο τερμάτων στην Πόρτο (0-2), μέσα στο "Louis II" του Μονακό!

• 23:15

...και η μείωση του σκορ από τον Ομπαμεγιάνγκ!

• 23:14

Το 0-2 της Ρεάλ, από τον Ρονάλντο...

• 23:13
    70'

Θρίαμβος για τη Νάπολι, ο Καγιεχόν με ωραίο διαγώνιο σούτ κάνει το 3-0, απέναντι στη Φέγενορντ.

• 23:12
    67'

Εκπληκτική μπαλιά του Γκέτσε, προς τον Ομπαμεγιάνγκ, αυτός όμως δεν βρήκε όπως θα ήθελε την μπάλα, ώστε να δημιουργήσει κίνδυνο στην εστία του Νάβας, που μπλόκαρε την μπάλα.

• 23:11
    68'

Διαστάσεις θριάμβου για την Τότεναμ, μέσα στην Κύπρο, χατ-τρικ ο Κέιν με κεφαλιά, 0-3 τα "σπιρούνια" τον ΑΠΟΕΛ.

• 23:10
    68'

Χάνει την ευκαιρία να μπει στο παιχνίδι η Φέγενορντ, αφού ο Ρέινα απέκρουσε το πέναλτι του Τόρνστρα!

• 23:07
    63'
    Κίτρινη κάρτα

Φάουλ του Βάιγκλ στον Ρονάλντο, βλέπει την κίτρινη ο Γερμανός μέσος.

• 23:05
    60'
    Διπλή αλλαγή για την Ντόρτμουντ

Εκτός περνάνε οι Σαχίν και Τόλιαν, στις θέσεις τους οι Βάιγκλ και Νταχούντ.

• 23:04
    62'

Δεύτερο γκολ για την Τότεναμ, στην Κύπρο, με τον Κέιν να "σφραγίζει" τη νίκη των Άγγλων επι του ΑΠΟΕΛ.

• 23:04
    58'

Ο Κρόος εκτέλεσε το φάουλ, στο δεύτερο δοκάρι, ο Νάτσο έπιασε την κεφαλιά, με τον Μπούρκι να πραγματοποιεί μια σπουδαία απόκρουση!

• 22:57
    54'
    ΓΚΟΟΟΟΛ!!! Μειώνει η Ντόρτμουντ

Με σκόρερ τον Ομπαμεγιάνγκ, ξαναμπαίνει στο παιχνίδι η Μπορούσια! Ο Γκαμπονέζος στράικερ, με όμορφη προβολή μείωσε σε 1-2 για τους γηπεδούχους.

• 22:55

Ανοίγει το σκορ η Μάντσεστερ Σίτι απέναντι στην Σαχτάρ! Ο Κέβιν Ντε Μπρόινε έλυσε τον... γόρδιο δεσμό με φοβερό σουτ έξω από την περιοχή, στο 48'!

• 22:53
    50'
    ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Ρεάλ!!!

"Τελειώνει" το παιχνίδι η Ρεάλ! Μετά από γύρισμα του Μπέιλ, ο Κριστιάνο Ρονάλντο με ωραίο σουτ στην κίνηση σκόραρε για τους Μαδριλένους

• 22:51
    49'

Ο Μέρτενς με κοντινό πλασέ κάνει δύο τα τέρματα της Νάπολι, απέναντι στη Φέγενορντ.

• 22:50
    46'

Ξεκίνησαν τα παιχνίδια

• 22:37

Η φάση που διαμαρτύρεται η Ντόρτμουντ, για χέρι του Ράμος:

• 22:34
    45'
    Ημίχρονο στα παιχνίδια

Ανάπαυλα στις οκτώ αναμετρήσεις.

• 22:33
    46'
    Ευκαιρία για τη Ρεάλ

Από κόρνερ του Κρόος, ο Ράμος σηκώθηκε ανενόχλητος, με την κεφαλιά του, να περνάει άουτ!

• 22:33
    45'

Εξαιρετική συνεργασία από τα δεξιά για τη Ρεάλ, με Ρονάλντο και Καρβαχάλ, με τον τελευταίο να κάνει κακή τελική επιλογή και να χάνεται η ευκαιρία για τη "βασίλισσα".

• 22:31
    44'

Ο Ρονάλντο επιχείρησε έναν "κεραυνό", με τη μπάλα να κοντράρει στους αμυντικούς της Μπορούσια, σταματώντας την πορεία της, προς τα δίχτυα του Μπούρκι!

• 22:30
    43'

Ο Κουαρέσμα βγάζει φοβερή σέντρα με το εξωτερικό, με τον Ταλίσκα να πιάνει κεφαλιά-οβίδα και να γράφει το 2-0 της Μπεσίκτας απέναντι στη Λειψία!

• 22:29

Δυνατές "μάχες" στο "Signal Iduna Park"

dortreal

• 22:26
    40'

Τη βλέπει ο Λούκα Μόντριτς.

• 22:26
    38'

Η Τότεναμ ανοίγει το σκορ στο "ΓΣΠ", απέναντι στον ΑΠΟΕΛ, με τον Χάρι Κέιν να εκμεταλλεύεται το κενό στην άμυνα των Κυπρίων, κάνοντας το 0-1.

• 22:25
    38'
    Οφσάιντ

Ο Ομπαμεγιάνγκ βρέθηκε απέναντι από τον Νάβας, με το βοηθό να σταματάει τη φάση ως οφσάιντ. Πολύ οριακή φάση.

• 22:24
    38'

"Καθαρίζει" το παιχνίδι η Σεβίλλη, δεύτερο τέρμα από τον Μπεν Γιεντέρ και 2-0 απέναντι στη Μάριμπορ.

• 22:21

Η Ντόρτμουντ επιτίθεται με... μανία, με τη Ρεάλ να περιμένει να χτυπήσει στην κόντρα.

• 22:20
    34'

Κόρνερ για την Μπορούσια με τον Γιαρμολένκο.

• 22:19
    31'

Ο Αμπουμπακάρ με διπλή προσπάθεια νικά τον Σούμπασιτς και η Πόρτο ανοίγει το σκορ, απέναντι στη Μονακό (0-1).

• 22:19
    30'

Ο Ομπαμεγιάνγκ μπήκε από τα αριστερά, επιχείρησε το σούτ, όμως ο Ράμος με προβολή, έδιωξε τον κίνδυνο για τη Ρεάλ!

• 22:17
    31'

Ισοφαρίζει η Λίβερπουλ με το όμορφο πλασέ του Κουτίνιο! Σπαρτάκ Μόσχας-Λίβερπουλ 1-1

• 22:15
    29'

Φάουλ του Μπέιλ στον Σωκράτη, κίτρινη κάρτα στον Ουαλό.

• 22:14

27': Μετά από φοβερή προσπάθεια του Κορέα, ο Μπεν Γιεντέρ, με πλασέ σε κενή εστία έβαλε μπροστά στο σκορ την Σεβίλλη απέναντι στη Μάριμπορ!

• 22:13

Το γκολ του Μπέιλ:

• 22:13
    24'

Μπέιλ και Ρονάλντο έφυγαν στην κόντρα, με τον Παπασταθόπουλο να αποσοβεί τον κίνδυνο.

• 22:11

μπειλ

• 22:10

Ανοίγει το σκορ η Σπαρτάκ Μόσχας, απέναντι στη Λίβερπουλ, στο 23', με φοβερό φάουλ του Φερνάντο!

• 22:09

Πάντως το παιχνίδι θα είχε διαφορετική τροπή, εαν είχε δοθεί το καθαρό πέναλτι, στο χέρι του Ράμος...

• 22:07
    21'

Κόρνερ για τη Ρεάλ, που κυριαρχεί απόλυτα στον αγωνιστικό χώρο!

• 22:05
    18'
    ΓΚΟΟΟΟΛ!!!

Η Ρεάλ Μαδρίτης ανοίγει το σκορ! Ο Καρβαχάλ βρίσκει τον Μπέιλ και ο Ουαλός με υπέροχο πλασέ στην κίνηση, νικάει τον Μπούρκι για το 0-1 της "βασίλισσας", παγώνοντας του "Βεστφάλεν"!

• 22:01

Φοβερός ρυθμός στο παιχνίδι, πάνω κάτω η μπάλα!

• 22:01
    15'
    "Φωνές" από τη Ντόρτμουντ

Πεντακάθαρο χέρι του Ράμος στη γραμμή, δεν δίνει πέναλτι ο Κάιπερς!

• 21:59
    14'

Κόρνερ για τη Μπορούσια αυτή τη φορά.

• 21:58

Η Μπεσίκτας ανοίγει το σκορ απέναντι στη Λειψία. Ο Μπάμπελ μετά από γύρισμα του Τοσούν στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, στο 11'!

• 21:58
    12'

Κόρνερ για τη Ρεάλ, περνάει ανεκμετάλλευτο.

• 21:55
    10'

Ο Μπούρκι λέει "όχι", σε σούτ του Καρβαχάλ.

• 21:54

Στο 7ο λεπτό, η Νάπολι ανοίγει το σκορ, απέναντι στη Φέγενορντ. Ινσίνιε ο σκόρερ για τους "παρτενοπέι".

• 21:52
    5'

Έχει την κατοχή η Ντόρτμουντ, χωρίς να έχει δημιοργήσει κάποια επικίνδυνη στιγμή στα καρέ της Ρεάλ.

• 21:47
    1'

• 21:46

Διαιτητής του αγώνα, είναι ο Ολλανδός Μπιόρν Κάιπερς.