NBA: Ήττα για Bucks, απέναντι στους Heat (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 14/01/18 - 23:25

Οι Milwaukee Bucks ηττήθηκαν με 97-79 από τους Miami Heat και πλέον τα "ελάφια" είναι στην ακριβώς στην τελευταία θέση που οδηγεί στα play-off (22-20), συνεχίζοντας να προβληματίζουν με τη φετινή τους παρουσία.

Έπειτα από ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο, που οι Bucks είχαν έστω και οριακά το προβάδισμα (41-43), στο τρίτο δωδεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι και με τους Dragic και Whiteside να πιάνουν υψηλά στάνταρ απόδοσης, έκλεισαν την περίοδο στο υπέρ τους 71-57.

Στο δ’ δωδεκάλεπτο, ο Jason Kidd ξέχασε τον Γιάννη Αντετοκούνμπο στον πάγκο για ολόκληρο το πρώτο μισό της περιόδου, παρά το γεγονός ότι έπρεπε να ανατρέψουν διψήφια διαφορά.

Τελικά, με σόου του Dragic έξω από τα 7,25 που πέτυχε τρία σερί τρίποντα, οι Heat έφτασαν στην ευρεία νίκη, δείχνοντας ότι πολύ δύσκολα θα χάσουν θέση στα play-off. Ο Γιάννης είχε σε μόλις 30’, 22 πόντους, 6 ριμπάουντ και μία ασίστ.