LIVE: Οι αγώνες του Champions League (ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)

LIVE: Οι αγώνες του Champions League (συνεχής ενημέρωση)

Ενημερώθηκε: 25/11/20 - 23:55

Με ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις συνεχίζεται η 4η αγωνιστική των ομίλων του Champions League. Πέρα από το παιχνίδι του Ολυμπιακού με την Μάντσεστερ Σίτι, το πρόγραμμα και την Τετάρτη (25/11) προβλέπεται "καυτό".

Τα φώτα φυσικά πέφτουν στο μεγάλο παιχνίδι του Μιλάνου, όπου η Ίντερ υποδέχεται την Ρεάλ Μαδρίτης, σε ένα ματς που μπορεί να καθορίσει αρκετά στον δεύτερο όμιλο. Επιπλέον, υπάρχουν αρκετές αναμετρήσεις που κρίνουν πρόκριση στη φάση των "16".

Όσον αφορά στον όμιλο του Ολυμπιακού, η ουραγός Μαρσέιγ υποδέχεται στο Βελοντρόμ την Πόρτο των έξι πόντων, ένα παιχνίδι που σίγουρα θα παρακολουθούν οι ερυθρόλευκοι.

GROUP A

22:00 Ατλέτικο Μαδρίτης - Λοκομοτίβ Μόσχας (COSMOTE SPORT 8 HD)
22:00 Μπάγερν Μονάχου - Ρεντ Μπουλ Ζάλτσμπουργκ (COSMOTE SPORT 7 HD)

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ:

1. Μπάγερν 9
2. Ατλέτικο 4
3. Λοκομοτίβ 2
4. Ζάλτσμπουργκ 1

GROUP B

19:55 Γκλάντμπαχ - Σαχτάρ Ντόνετσκ (COSMOTE SPORT 6 HD)
22:00 Ίντερ - Ρεάλ Μαδρίτης (COSMOTE SPORT 4 HD)

1. Γκλάντμπαχ 5
2. Σαχτάρ Ντόνετσκ 4
3. Ρεάλ Μαδρίτης 4
4. Ίντερ 2

GROUP C

19:55 Ολυμπιακός - Μάντσεστερ Σίτι (COSMOTE SPORT 2 HD)
22:00 Μαρσέιγ - Πόρτο (COSMOTE SPORT 5 HD)

1. Μάντσεστερ Σίτι 9
2. Πόρτο 6
3. Ολυμπιακός 3
4. Μαρσέιγ 0

GROUP D

22:00 Άγιαξ - Μίντιλαντ (COSMOTE SPORT 9 HD)
22:00 Λίβερπουλ - Αταλάντα (COSMOTE SPORT 3 HD)

• 23:53

Η Ατλέτικο ψάχνει το γκολ με τη Λοκομοτίβ, αλλά το ματς παραμένει στη λευκή ισοπαλία.

• 23:47
    Το 3ο τέρμα του Άγιαξ

• 23:38
    81'
    Άγιαξ-Μίντιλαντ 3-1:

Μειώνουν με πέναλτι του Μαμίλ οι Δανοί.

• 23:34
    74'
    Μπάγερν-Ζάλτσμπουργκ 3-1:

Σκοράρει ο Μπερίσα, ήταν οριακή φάση αλλά τελικά μετράει

• 23:33
    Το δεύτερο τέρμα της Αταλάντα απέναντι στη Λίβερπουλ

• 23:31
    72'
    Μαρσέιγ-Πόρτο 0-2:

Με πέναλτι του Ολιβέιρα καθαρίζουν το ματς οι Πορτογάλοι

• 23:30
    70'
    Μαρσέιγ-Πόρτο 0-1:

Πέναλτι για την Πόρτο, αποβολή για τον Μπαλέρντι

• 23:29
    68'

Αποβάλλεται ο Γκρούγιτς για τους φιλοξενούμενους

• 23:28
    Και το 0-2 της Ρεάλ μέσα στο «Τζιουζέπε Μεάτσα»

• 23:28
    Το 0-1 της Αταλάντα μέσα στο «Άνφιλντ»

• 23:27
    68'
    Μπάγερν-Ζάλτσμπουργκ 3-0:

Ο Κομάν έκανε καλοζυγισμένη σέντρα, ο Σανέ με κεφαλιά σκοράρει.

• 23:24
    66'
    Άγιαξ-Μίντιλαντ 3-0:

Ο Νέρες δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του Άγιαξ επί της Μίντιλαντ.

• 23:23
    64'
    Λίβερπουλ-Αταλάντα 0-2:

Ωραία σέντρα του Γκόμες, κεφαλιά-πάσα του Χάτεμπερ και ο Γκόζενς που ήρθε σαν τρέιλερ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

• 23:21
    Το δεύτερο τέρμα του Άγιαξ

• 23:21
    59'
    Ίντερ-Ρεάλ 0-2:

Ο Βάσκεθ κάνει άψογη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, τρομερό σουτ στην κίνηση του Ροντρίγκο για το 2-0 της Ρεάλ.

• 23:20
    60'
    Λίβερπουλ-Αταλάντα 0-1:

Η Αταλάντα παίρνει αυτό που δικαιούνταν. Ωραία σέντρα του Γκόμες, ο Ίλιτσιτς με προβολή νικάει τον Άλισον για το 1-0.

• 23:20
    53'
    Μπάγερν-Ζάλτσμπουργκ 2-0:

Σουτ του Κομάν, η μπάλα βρίσκει στον Βέμπερ που έκανε το τάκλιν και την στέλνει στα δίχτυα της ομάδας του

• 23:20
    Το πρώτο γκολ του Άγιαξ

• 23:19
    49'
    Άγιαξ-Μίντιλαντ 2-0:

Εξαιρετική κάθετη του Τάντιτς στον Μαζραουί που κάνει άψογο τελείωμα για το 2-0 του Άγιαξ μέσα σε ένα τρίλεπτο

• 23:06
    47'
    Άγιαξ-Μίντιλαντ 1-0:

Τρομερό σουτ του Γκράβενμπεργκ, που στέλνει την μπάλα εκεί που δεν... βγαίνει από τον αντίπαλο πορτιέρε

• 23:05
    46'

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο των αγώνων

• 22:58
    Ίντερ-Ρεάλ Μαδρίτης 0-1: Η αποβολή του Βιδάλ

• 22:58
    Έπιασε τον Ραούλ και... συνεχίζει ο Λεβαντόφσκι!

• 22:44
    43'
    Μπάγερν-Ζάλτσμπουργκ 1-0:

Ο Λεβαντόφσκι παίρνει το ριμπάουντ από το σουτ του Μίλερ και την ασταθή επέμβαση του αντίπαλου πορτιέρε, ανοίγοντας το σκορ για τους Βαυρούς.

• 22:41
    39'

Ο Ζαϊντού ανοίγει το σκορ με κοντινό πλασέ, αφού πήρε το ριμπάουντ από επέμβαση του Μανταντά σε δικό του σουτ.

• 22:38
    Οι πρώτες προσπάθειες του Τσιμίκα ως βασικός στη Λίβερπουλ

• 22:34
    33'
    Ίντερ-Ρεάλ Μαδρίτης 0-1:

Ο Βιδάλ διαμαρτύρεται για πέναλτι σε τράβηγμα του Μόντριτς, ο διαιτητής δείχνει παίζετε. Στην εξέλιξη της φάσης, οι παίκτες της Ίντερ διαμαρτύρονται και ο Βιδάλ αποβάλλεται!

• 22:29

Οδεύουμε προς το μισάωρο των αγώνων, μόνο στο Μιλάνο έχουμε γκολ μέχρι στιγμής. Ωραία όλα τα παιχνίδια, με ρυθμό και φάσεις αλλά λείπουν τα γκολ. Θέμα χρόνου φαίνεται πως είναι το γκολ από Ατλέτικο Μαδρίτης και Άγιαξ, πιέζει και η Αταλάντα

• 22:22
    Το πέναλτι του Αζάρ

• 22:14
    12'

Δοκάρι για την Ρεάλ με τον Λούκας Βάσκεθ

• 22:14

Πιέζει και η Αταλάντα μέσα στο Άνφιλντ την Λίβερπουλ

• 22:14

Πιέζει ασφυκτικά η Ατλέτικο Μαδρίτης, φτιάχνει τη μία φάση μετά την άλλη

• 22:09
    6'

Ο Αζάρ νικάει από τα έντεκα βήματα τον Χαντάνοβιτς

• 22:08
    5'

Πέναλτι για τη Ρεάλ. Πέσιμο του Ίσκο μετά από επαφή με τον Μπαρέλα, δείχνει την άσπρη βούλα ο διαιτητής

• 22:02
    1'

Σέντρα σε όλες τις αναμετρήσεις

• 21:58

Αναμφίβολα ξεχωρίζει η ματσάρα ανάμεσα σε Ίντερ και Ρεάλ Μαδρίτης, στραμένα τα βλέμματα στο Μαρσέιγ-Πόρτο που έχει άμεσα σχέση με τον όμιλο του Ολυμπιακού, ενώ στο Λίβερπουλ-Αταλάντα θα δούμε τον Κώστα Τσιμίκα βασικό

• 21:48
    Ακολουθούν οι αναμετρήσεις:

Άγιαξ – Μίντιλαντ (22:00)
    Ατλέτικο Μαδρίτης – Λοκομοτίβ Μόσχας (22:00)

• 21:33
    78'
    ΓΚΟΟΟΛ για την Γκλάντμπαχ!

Ο Όσκαρ Βεντ κάνει το 4-0!

• 21:27

Πιέζει και για 4ο γκολ η Γκλάντμπαχ

• 21:21
    70'

Κρατάει άνετα το προβάδισμα η Γκλάντμπαχ, με τη Σαχτάρ να μην έχει καταφέρει ακόμα κάτι.

• 21:09
    Το εντυπωσιακό γκολ του Εμπολό!

• 21:01
    46'

Έναρξη του β' ημιχρόνου!

• 20:45
    Ημίχρονο στα παιχνίδια

Γκλάντμπαχ-Σαχτάρ Ντόνετσκ 3-0

• 20:43
    Γκολ για την Γκλάντμπαχ!

Θρίαμβος για τους Γερμανούς, ο Εμπολό κάνει το 3-0!

• 20:41
    Το 2-0 της Γκλάντμπαχ

• 20:34

Ούτε τελική δεν έχουν ακόμα οι Ουκρανοί...

• 20:30
    34'

Ο Ελβέντι κάνει το 2-0 για τους Γερμανούς, που έχουν πλέον ξεκάθαρο προβάδισμα νίκης

• 20:27
    Το γκολ της Γκλάντμπαχ

• 20:24

Φτάνουμε στο 30ο λεπτό, πάντα μπροστά η Γκλάντμπαχ

• 20:14
    17'

Ξεκίνησαν τα παιχνίδια:

Γκλάντμπαχ-Σαχτάρ και Ολυμπιακός-Μάντσεστερ Σίτι.

• 19:52
    Αναλυτικά τα παιχνίδια του σημερινού προγράμματος:

Γκλάντμπαχ – Σαχτάρ (19:55)
    Ολυμπιακός – Μάντσεστερ Σίτι (19:55)

• 19:52

Στον 1ο όμιλο ξεχωρίζει η αναμέτρηση της Ατλέτικο Μαδρίτης με τη Λοκομοτίβ Μόσχας. Οι Ισπανοί βρίσκονται στη δεύτερη θέση και εάν πάρουν την νίκη τότε θα αποκτήσουν και ένα τεράστιο προβάδισμα για την δεύτερη θέση.

• 19:52

Στον 4ο όμιλο η Λίβερπουλ παίζει με την Αταλάντα στην Αγγλία και με νίκη εξασφαλίσει την πρόκριση. Ωστόσο οι Ιταλοί, παρά την βαριά ήττα από τους «ρεντς» στην προηγούμενη αγωνιστική είναι αποφασισμένοι να κατέβουν στον αγωνιστικό χώρο για να παίξουν για τη νίκη με τον προπονητή τους να αναφέρει ότι δεν έχει τελειώσει τίποτα και όλα είναι ανοικτά για τις τελευταίες δύο αγωνιστικές. Στο άλλο ματς του ομίλου ο Άγιαξ αναμένεται να έχει εύκολο έργο με την Μίντιλαντ στην Ολλανδία και εάν τα καταφέρει τότε θα έχει έρθει ακόμη πιο κοντά στην δεύτερη θέση.

• 19:51

Στον 3ο όμιλο, αυτόν του Ολυμπιακού, η Μάντσεστερ Σίτι σήμερα, εάν νικήσει εξασφαλίζει την πρόκριση αλλά θέλει να το πετύχει με πολλά τέρματα για να έχει πλεονέκτημα απέναντι στην Πόρτο, καθώς η πρωτιά του ομίλου θα παιχθεί στον μεταξύ τους αγώνα στην επόμενη αγωνιστική. Για να φτάσει εκεί η κατάσταση θα πρέπει σήμερα η Πόρτο να πάρει τη νίκη σήμερα με την Μαρσέιγ στη Μασσαλία.

• 19:51

Και όλα αυτά την στιγμή που οι Γκλάντμπαχ και Σαχτάρ κοντράρονται μεταξύ τους στην Γερμανία σε ένα ματς που εάν υπάρξει νικητής τότε αποκτά και πλεονέκτημα για την κατάκτηση της πρώτης θέσης. Στην βαθμολογία του 2ου ομίλου οι Γκλάντμπαχ είναι στην κορυφή με 5 βαθμούς, ακολουθούν με 4 οι Σαχτάρ και Ρεάλ Μαδρίτης και με δύο στην τελευταία θέση είναι η Ίντερ.

• 19:51

Το μεγαλύτερο ενδιαφέρον πέφτει επάνω στην αναμέτρηση του «Μεάτσα» εκεί που η Ίντερ υποδέχεται την Ρεάλ Μαδρίτης. Οι Ιταλοί είναι σε δύσκολη θέση καθώς βρίσκονται στον πάτο της βαθμολογίας με μόλις δύο βαθμούς. Έτσι σε περίπτωση που οι παίκτες του Κόντε δεν καταφέρουν να πάρουν την νίκη τότε αυτόματα οι πιθανότητες κατάκτησης μιας θέσης που δίνει το εισιτήριο για την επόμενη φάση γίνονται ακόμη λιγότερες.