Με τριπλ-νταμπλ γιόρτασε την είσοδο στα πλέι-οφ ο Αντετοκούνμπο! (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 11/04/17 - 10:20

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση και να φτάνει σ'ένα τριπλ ντάμπλ (τρίτο φετινό), οι Milwaukee Bucks επικράτησαν των Hornets με 89-79 και θα είναι τουλάχιστον έκτοι στην ανατολική περιφέρεια, ενόψει των πλέι-οφ.

Ο Έλληνας άσος είχε δέκα πόντους (5/11 δίποντα), 11 ριμπάουντ (όλα αμυντικά), 10 ασίστ, μια τάπα και τέσσερα λάθη σε 36 λεπτά. Στο ημίχρονο ο Giannis βραβεύτηκε για την ανάδειξή του ως παίκτη του μήνα Μαρτίου στην της Ανατολικής Περιφέρειας και αποθεώθηκε από τον κόσμο.

Ο Monroe είχε 16 πόντους, όπως και ο Snell, ενώ οι Middleton-Terry σημείωσαν από 15. Τρομερή τέταρτη περίοδο έκαναν οι γηπεδούχοι και με επιμέρους σκορ 28-13, έφθασαν στη νίκη. Ο Kidd-Gilchrist έβαλε 13 για τους ηττημένους και από 12 Graham και Lamb.