Άνω κάτω το ΑΕΛ-Λαμία: Το "ντου" Κούγια στον διαιτητή ( ΦΩΤΟ)

Ο γνωστός ποινικολόγος εκνευρίστηκε και εισέβαλε στον αγωνιστικό χώρο- Ποιος ήταν ο λόγος (ΦΩΤΟ)

Ενημερώθηκε: 29/07/17 - 22:18

Ο ισχυρός άνδρας της θεσσαλικής ομάδας έκανε «ντου» στο γήπεδο και τα έβαλε με τον διαιτητή Βαγγέλη Γρατσάνη. Αφορμή στάθηκε ένα περιστατικό στο 58'.

Ο Μαρκ Ασίγκμπα μάρκαρε σκληρά τον Ντοντό με αποτέλεσμα ο Αλέξης Κούγιας να εκνευριστεί και να εισέλθει στον αγωνιστικό χώρο. Ο γνωστός ποινοκολόγος διαμαρτυρήθηκε σε έντος ύφος στον ρέφερι, προφανώς γιατί ανέχεται σε φιλική αναμέτρηση το σκληρό παιχνίδι.

Όσον αφορά το αθλητικό κομμάτι της αναμέτρησης, οι δύο ομάδες αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1. Στο πρώτο μέρος το σκορ δεν άλλαξε. Τα δύο γκολ μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο. Η ΑΕΛ προηγήθηκε στο 74' με τον Ντέλετιτς, αλλά οι Λαμιώτε ισοφάρισαν έξι λεπτά πριν το φινάλε.