Απόλυτες Γιουβέντους και Νάπολι, επιστροφή στις νίκες για Μίλαν (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 17/09/17 - 19:02

Έχοντας τον Πάουλο Ντιμπάλα ΞΑΝΑ σε εκπληκτική μέρα (πέτυχε χαρ-τρικ), η Γιουβέντους έφυγε με τη νίκη από την έδρα της Σασουόλο και έκανε το "4Χ4" στο ιταλικό πρωτάθλημα (3-1) και έφτασε την Ίντερ στην κορυφή.

Ο 23χρονος Αργεντίνος με τρομερό πλασέ στο 6ο λεπτό, έδωσε το προβάδισμα στη ''Γιούβε'' και παράλληλα έφτασε τα 50 γκολ σε 100 συμμετοχές.

Το 0-2 έγινε στο 49΄ όταν πάλι ο Ντιμπάλα εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Κουαδράδο και με σουτ στη γωνία διπλασίασε τα τέρματα των «μπιανκονέρι». Η Σασουόλο μείωσε στο 51' με το Πολιτάνο να εκμεταλλεύεται την αναμπουμπούλα στην περιοχή του Μπουφόν, δίνοντας εκ νέου ενδιαφέρον στο ματς.

Τις όποιες ελπίδες των γηπεδούχων για ισοφάριση διέλυσε ο… συνήθης ύποπτος. Ο Ντιμπάλα με πανέμορφο φάουλ στο 63΄, βρήκε για τρίτη φορά δίχτυα ολοκληρώνοντας το προσωπικό του πάρτι και ουσιαστικά "τελείωσε" την αναμέτρηση.

Η Νάπολι έφτασε και αυτή τις τέσσερις νίκες, κάνοντας... πλάκα στην Μπενεβέντο, καθώς επικράτησε 6-0, έχοντας πετύχει τέσσερα τέρματα μόλις από το πρώτο ημίχρονο.

Στα θετικά αποτελέσματα επέστρεψε η Μίλαν, καθώς μετά την ήττα στη Ρώμη από τη Λάτσιο, επικράτησε έστω και με πολύ άγχος της Ουντινέζε με 2-1, έχοντας σε εξαιρετική κατάσταση τον Κάλινιτς. Ο Κροάτης επιθετικός στο 22’ άνοιξε το σκορ, αλλά μόλις στο 28’ ο Λασάνια.

Παρ’ όλα αυτά, και πάλι ο πρώην επιθετικός της Φιορεντίνα στο 31’ έκανε το 2-1, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.