Άσχημη εντύπωση ενόψει Παρτιζάν για Ολυμπιακό

Ενημερώθηκε: 19/07/17 - 23:50

Ο Ολυμπιακός έμεινε στο 1-1 κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης που έδινε το πρώτο του φιλικό στην περίοδο της προετοιμασίας, παρουσιάζοντας λίγα πράγματα δημιουργικά, ενώ είχε αρκετά κενά διαστήματα, κατα τη διάρκεια του παιχνιδιού.

Η ομάδα του Στάικου Βεργέτη κόντρα στη ροή του αγώνα κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 29' με τον Μανιά, σε μια φάση που φέρει ευθύνη ο Σισέ, που έχασε εντελώς τη φάση, ενώ για τους «ερυθρόλευκους» ισοφάρισε στο 56' ο Καρσελά, με άψογο τελείωμα, ενδεικτικό της κλάσης που διαθέτει.

Θετικός ο Κούτρης στο αριστερό άκρο της άμυνας, ενώ χωρίς ιδιαίτερη πίεση στο α' ημίχρονο ο Βούκοβιτς έδειξε καλά δείγματα. Οφόε, Καρσελά δείχνουν ότι μπορούν να κάνουν τη διαφορά, με τον Εμενίκε να παρουσιάζεται ευδιάθετος και να βρίσκεται μέσα στις φάσεις.

Ανησυχία για Ομάρ που αποχώρησε τραυματίας και στη θέση του μπήκε ο Φιγκέιρας.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός (Μπέσνικ Χάσι): Kαπίνο, Ελαμπντελαουί (72' Φιγκέιρας), Σισέ (46' Νικολάου), Βούκοβιτς (46' Μαρτίνς), Κούτρης (86' Ντε λα Μπέγια), Ρομαό, Οφόε (77' Σιώπης), Φορτούνης (89' Μανθάτης), Πάρντο (46' Καρσελά), Μάριν (68' Σεμπά), Εμενίκε (46' Ανσαριφάρντ)

Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Αθανασιάδης, Ίγκορ, Γιαννούλης, Τριανταφυλλόπουλος, Ρόμπερτ, Ιγκλέσιας, Στανισάβλιεβιτς, Μαντίντα, Καλτσάς, Μάσα, Μανιάς

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Τσίφτσης, Κυριακόπουλος, Ευαγγέλου, Γκοντό, Πασαλίδης, Κώτσιρας, Ντουντού, Τσιλιανίδης, Χασάν, Τσανγκ