Ατρόμητος-Παναιτωλικός 1-2: Μεγάλη νίκη με ανατροπή (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 19/09/21 - 21:14

Πέρασε από το Περιστέρι ο Παναιτωλικός! Οι Αγρινιώτες επικράτησαν 2-1 επί του Ατρομήτου -με ανατροπή- για τη 2η αγωνιστική της Super League 1, σε ένα ματς, όπου έγινε ο… κακός χαμός στις καθυστερήσεις.

Ο Ζέστεντ έδωσε προβάδισμα (1-2) στους φιλοξενούμενους στο 90’, με τον Στρούγγη να σκοράρει στο 90’+6’, αλλά το τέρμα του να ακυρώνεται μέσω VAR ως οφσάιντ.

Καλύτεροι στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι, οι οποίοι προηγήθηκαν με την κεφαλιά του Στρούγγη στο 44’. Ανέβασαν ρυθμούς στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι, ισοφαρίζοντας με τον Βέργο στο 72’. Με δέκα παίκτες έμεινε στο 83’ ο Ατρόμητος λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα εντός τεσσάρων λεπτών για τον Μπεντινέλι (που είχε μπει αλλαγή στο 60’). Σε ένα ματς, στο οποίο όλα τα γκολ μπήκαν από αλλαγές.

Στους τέσσερις βαθμούς πλέον ο Παναιτωλικός, με τον Ατρόμητο να μην αξιοποιεί το αποτέλεσμα (0-0) επί του Ολυμπιακού και να μένει με έναν πόντο.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ατρόμητος (Άνχελ Λόπεθ): Πίριτς – Βασιλαντωνόπουλος, Χατζηισαΐας (16’ Στρούγγης), Παπαδόπουλος, Καστεγιάνο – Σάλομον, Ντένιτς – Κλωναρίδης (60’ Μπεντινέλι), Μουνίθ (81 Σπιριντόνοβιτς), Καρτάλης (60’ Πισάνο) – Κουλούρης.

Στον πάγκο για τον Ατρόμητο έμειναν: Μανδάς, Κιβρακίδης, Νάτσος, Κωτσόπουλος, Τζαβίδας.

Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ροντρίγκεζ – Λούι, Κορνέλιους, Μαλής, Χουχούμης – Φλόρες, Βαρόνε (78’ Ντουάρτε) – Μεντόσα (60’ Βέργος), Ντίας, Μόρσεϊ (78’ Τσιγγάρας) – Καρέλης (60’ Ζέστεντ).

Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό έμειναν: Παρδαλός, Μπαρμπόσα, Μπελεβώνης, Αντούνες, Βργκοτς.