Βοσνία-Ελλάδα 2-2: Δυστυχώς είχε μόνο 90'...

Ενημερώθηκε: 27/03/19 - 00:19

Παρά το γεγονός ότι παρουσιάστηκε απροετοίμαστη, φοβισμένη και επηρεασμένη από την «καυτή» Ζένιτσα, (δύο γκολ στο πρώτα 15 λεπτά), η Εθνική ομάδα με εκπληκτική εμφάνιση από το 30' και μετά, πήρε έναν βαθμό... μαγκιάς και αυτοπεποίθησης, με το 2-2 να αφήνει και «πίκρα» στο τέλος.

Με γκολ των Βίστσα (10') και Πιάνιτς (15') η Βοσνία έδειχνε να «καθαρίζει» από νωρίς το παιχνίδι, ωστόσο η βελτιωμένη Εθνική, αφού έχασε ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, βρήκε τα γκολ στο δεύτερο.

Με πέναλτι του Φορτούνη στο 64' (το κέρδισε ο ίδιος από τον Σούνιτς) και με εκπληκτική κεφαλιά του Κολοβού στο 85' από σέντρα του ΚΟΡΥΦΑΙΟΥ Ζέκα, που έπαιξε σε 3 θέσεις (αμυντικό χαφ, δεξί εξτρέμ και δεξί μπακ), η Ελλάδα πήρε τον βαθμό και πλέον έχει κάθε δικαίωμα να ελπίζει για τη 2η θεση.