Champions League: Έπος στις καθυστερήσεις στη Ρώμη - Άνετο ξεκίνημα για Φέγενορντ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ενημερώθηκε: 20/09/23 - 00:23

Απίθανα πράγματα στο «Ολίμπικο» από τη Λάτσιο που αρνούνταν να χάσει από την Ατλέτικο Μαδρίτης!

Σε ένα παιχνίδι που θα μνημονεύεται για χρόνια με τα όσα έγιναν στο φινάλε, οι Ιταλοί «έκλεψαν» τον βαθμό της ισοπαλίας από τους «ροχιμπλάνκος» (1-1) με «χρυσό» σκόρερ του τερματοφύλακά τους, Ιβάν Προβεντέλ, στην τελευταία φάση του αγώνα!

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Φέγενορντ αποδείχθηκε πως είχε εύκολο έργο «καθαρίζοντας» τη Σέλτικ με σκορ 2-0 μέσα στο Ρότερνταμ, εκμεταλλευόμενη φυσικά και το γεγονός πως οι Σκωτσέζοι ολοκλήρωσαν το ματς με εννέα παίκτες!

Για τους φιλοξενούμενους αγωνίστηκε ως βασικός ο πρώην άσος του Άρη, Λουίς Πάλμα!